50 młodych pasjonatów nauki wyjedzie na letni obóz naukowy ADAMED SmartUP

13 czerwca 2017

Są w Polsce uczniowie, którzy nie mogą się doczekać dwóch tygodni dodatkowej nauki podczas wakacji. To grupa 50 nastolatków ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy zakwalifikowali się na innowacyjny obóz naukowy w ramach 3. edycji programu ADAMED SmartUP.  Swoje naukowe pasje będą pogłębiać pod okiem najlepszych wykładowców w Polsce.

Wielostopniowe eliminacje do 3. edycji programu ADAMED SmartUP pozwoliły Radzie Naukowej Programu z grona ponad 6 tysięcy zarejestrowanych nastolatków wyłonić grupę najzdolniejszych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych, którzy w lipcu wezmą udział w wyjątkowym obozie naukowym zorganizowanym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Uczniowie zostaną podzieleni zgodnie ze swoimi zainteresowaniami na cztery grupy tematyczne: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nowe technologie. Tajniki tych nauk młodzież będzie zgłębiać pod kierunkiem wykładowców z najlepszych polskich uczelni. Program łączy wykłady, wycieczki naukowe i dziesiątki eksperymentów przeprowadzanych w wysokiej klasy laboratoriach. Dla części młodych uczestników będzie to pierwszy kontakt z tak profesjonalnym sprzętem badawczym. Wielu z nich po raz pierwszy również znajdzie się w tak licznym gronie rówieśników podzielających ich pasję do nauk ścisłych – to z pewnością zaowocuje wzajemną inspiracją do rozwoju.

Obóz naukowy ADAMED SmartUP potrwa od 16 do 29 lipca 2017 r. Projekt sfinansowany został dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej.

Pozostałe aktualności

Szansa dla młodych i zdolnych. Wystartowała rekrutacja do 12. edycji programu ADAMED SmartUP

14 stycznia 2026

Nowoczesne laboratoria zamiast szkolnej ławki, realne projekty zamiast teorii i dwa tygodnie intensywnych zajęć...

Już za tydzień rusza rekrutacja do 12. edycji programu ADAMED SmartUP

7 stycznia 2026

Zmiany klimatyczne, starzenie się społeczeństw, rosnące nierówności i rewolucja technologiczna – to tylko część...

Sukces absolwentów programu ADAMED SmartUP na 9. Śląskim Festiwalu Nauki

12 grudnia 2025

Projekt „Małe Wsparcie Seniora”, innowacyjny system wspierający osoby starsze w bezpiecznym przyjmowaniu leków i...

ASU Wietnam w nowej odsłonie

1 grudnia 2025

W tym roku ADAMED SmartUP w Wietnamie przeszedł prawdziwą metamorfozę – program zyskał nową,...