Zakończyliśmy I etap rekrutacji do 5. edycji ADAMED SmartUP
29 stycznia 2019
W połowie stycznia zamknęliśmy etap zgłoszeń do jubileuszowej edycji naszego programu stypendialnego ADAMED SmartUP. W tym roku w I etapie rekrutacji zarejestrowało się 7200 użytkowników, którzy następnie zostali zaproszeni do udziału w grze. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z tym naukowym wyzwaniem jednocześnie zwiększyli swoje szanse na zdobycie wyjątkowych nagród.
Rejestracja do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP została otworzona 1 października 2018 r., a zgłoszenia od uczniów w wieku 15-19 lat przyjmowane były do 15 stycznia br. włącznie. W tym czasie zarejestrowani użytkownicy musieli wcielić się w role stażystów w instytucie naukowym i zmierzyć się z 12 zadaniami ukrytymi w 4 laboratoriach: biomedycznym, chemicznym, informatycznym oraz astrofizycznym. Gracze, którzy podjęli naukowe wyzwanie mogli uzyskać łącznie 240 punktów, a najlepszy tegoroczny wynik to 215. Przy każdym zadaniu użytkownicy mieli też szansę skorzystać z podpowiedzi od pracowników instytutu. Kosztowały to ich jednak utratę dodatkowych punktów.
Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z grą zostali zaproszeni do kolejnego etapu, w którym będą musieli przesłać swoje aplikacje. Następnie 100 uczniów weźmie udział w spotkaniach z Radą Naukową programu, a połowa z nich w lipcu będzie uczestniczyć w innowacyjnym obozie naukowym. Będą to bardzo intensywne dwa tygodnie wakacji, wypełnione wykładami, zajęciami praktycznymi, warsztatami, pracą w laboratoriach, a także wycieczkami do naukowych instytucji. Spośród 50 uczestników zostanie wyłonionych 10 laureatów nagrody głównej, czyli indywidualnego programu konsultacji naukowych, a po roku 3 z nich ma szanse otrzymać stypendium dalszy rozwój. Od początku istnienia programu ADAMED SmartUP o zdobycie tych nagród starało się ponad 31 000 zarejestrowanych użytkowników.
Pozostałe aktualności
Wiosenna edycja ADAMED SmartUP Academy za nami
Wraz z początkiem wiosny ponownie wkroczyliśmy do pracowni trzech polskich uczelni, aby poprzez eksperymenty...
Znów spotkaliśmy się na Zjeździe Absolwentów
Networking wśród młodych naukowców, wieści z najbardziej prestiżowych uczelni w Europie, inspirujące prezentacje, a...
Zakończyliśmy rozmowy rekrutacyjne
Dobiega końca rekrutacja do 9. edycji programu ADAMED SmartUP – w ubiegły weekend przeprowadziliśmy...
ADAMED SmartUP na Salonie Edukacyjnym Perspektyw
Pod koniec ubiegłego tygodnia byliśmy obecni na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył...