Emocjonujący finisz gry rekrutacyjnej do 6. edycji ADAMED SmartUP

22 stycznia 2020

15 stycznia zakończyliśmy II etap rekrutacji do 6. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP, do którego zarejestrowało się 8724 uczniów w wieku 14-19 lat. Osoby, które podjęły to wyzwanie miały okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętność analitycznego myślenia, rozwiązując zagadki z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Liczba logowań w ciągu ostatniego dnia wskazuje, że o jak najlepszy wynik zarejestrowani użytkownicy walczyli do samego końca.

W tej edycji gracze – młodzi pasjonaci nauki – wcielili się w role stażystów i stażystek Uniwersytetu ADAMED SmartUP. Nie dziwi fakt, że do pracy uczniowie przystępowali przede wszystkim późnym popołudniem i wieczorem – aktywność na naszej platformie wyraźne rosła zwłaszcza po godzinie 17.00. Co ciekawe stażystek na naszej wirtualnej uczelni było więcej – stanowiły one 60% wszystkich graczy.

Zadaniem uczestników była weryfikacja informacji zawartych w 10 teczkach tematycznych oraz określenie, gdzie znajdują się błędy. Motywem przewodnim fabuły gry była walka ze zjawiskiem fake newsów. Dlatego też rozwiązanie łamigłówek wymagało od nich nie tylko wiedzy z zakresu biologii, medycyny, chemii, informatyki i astrofizyki, ale przede wszystkim umiejętności krytycznego myślenia oraz analizy przedstawionych faktów.

Przydatne wskazówki gracze mogli także uzyskać od służących im pomocą innych pracowników wirtualnego uniwersytetu. Zwrócić się o pomoc mieli możliwość m.in. przy pracy nad zadaniami dotyczącymi komputerów kwantowanych, które okazały się dla nich największym wyzwaniem. W tej teczce zdobyli tylko 34% możliwych do uzyskania punktów. Najmniej problemów natomiast sprawiło im np. zweryfikowanie realności zagrożenia z kosmosu w teczce zatytułowanej „Asteroidy zagłady”.

W całym wyzwaniu online do zdobycia było łącznie 205 punktów. Zróżnicowany poziom trudności zadań sprawiał, że zbliżenie się do tego wyniku było nie lada osiągnięciem. Próg 200 punktów przekroczyła jednak aż trójka zawodników!

Gratulujemy serdecznie zarówno osobom z najlepszymi wynikami, jak i wszystkim osobom, które zdecydowały się poświęcić czas na rozwiązanie choćby jednego zadania. Misją programu ADAMED SmartUP jest przede wszystkim popularyzacja nauki i zachęcenie młodzieży do rozwoju swoich naukowych zainteresowań, dlatego cieszymy się z każdej osoby, która dzięki naszej grze dowiedziała się czegoś nowego – deklaruje Martyna Strupczewska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki zostaną teraz poproszeni o przesłanie swoich aplikacji. Po ich analizie Rada Naukowa programu ADAMED SmartUP zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną 100 osób. Następnie z tego grona zostanie wybranych 50 uczestników wakacyjnego obozu naukowego, którzy będą mieli szansę na zdobycie nagrody głównej, czyli 10-miesięcznych konsultacji edukacyjnych, oraz stypendium na swój dalszy rozwój.

Pozostałe aktualności

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...