Pierwszy obóz ADAMED SmartUP online przeszedł do historii

31 sierpnia 2020

50 uczniów z 16 województw, dziesiątki godzin wykładów i ćwiczeń praktycznych, warsztaty fotograficzne i filmowe, zajęcia z salsy i wystąpień publicznych, wirtualna wycieczka do Centrum Badawczo-Rozwojowego, czy spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem – tak w telegraficznym skrócie można opisać ostatnie dwa tygodnie sierpnia spędzone na obozie ADAMED SmartUP online.

28 sierpnia zakończył się szósty obóz ADAMED SmartUP. W historii programu zapisze się jako wyjątkowe wydarzenia, zorganizowane w całości online. Jego uczestnicy łączyli się z wykładowcami oraz z kolegami i koleżankami ze swoich domów rozsianych po całej Polsce. Nie przeszkodziło im to jednak w nauce i świetnej zabawie podczas zajęć pozanaukowych.

Od początku istnienia naszego programu wiemy, że jego fundamentem jest aktywność uczestników i ich niepohamowana chęć do uczenia się nowych rzeczy. W tym roku wyraźnie widzieliśmy to w obrazie z kamer internetowych. Nasz obóz świetnie sprawdził się także w formie online. Uczestnicy aktywnie brali udział w wykładach i warsztatach, dopytywali prowadzących o interesujące ich rzeczy i długo rozmawiali, także „po godzinach” we własnym gronie, wymieniając się inspiracjami i po prostu miło spędzając czas w swoim towarzystwie – podkreśla Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Obóz ADAMED SmartUP po raz pierwszy został zorganizowany w innej formule. Jednak jego uczestnicy nie są ubożsi w wiedzę i nowe umiejętności od swoich starszych kolegów, absolwentów poprzednich edycji. Tak jak oni pracowali z mikroskopami, ćwiczyli szycie chirurgiczne i programowanie oraz realizowali inne zadania praktyczne. Po zajęciach zaś brali udział w mniej naukowych, integracyjnych aktywnościach.

Pomimo, że jesteśmy oddaleni setki kilometrów od siebie, mieliśmy szansę na rozmowę praktycznie przez cały dzień. Zdobyłam nowe znajomości, ale też i możliwości warsztatowe, stażowe. Czuję, że rozwinęłam się bardzo przez te dwa tygodnie – cieszy się Julia Woźniak z Komorowa w woj. mazowieckim.

Bardzo podobała mi się część praktyczna, kiedy mogliśmy coś zrobić samodzielnie, na swoim stole, zobaczyć, jak to działa. Wiedzieliśmy, że jest to ta nauka, którą wykonywalibyśmy w laboratorium. Było intensywnie, ponieważ każdy dzień wypełniony masą zajęć, ale to bardzo dobrze – dodaje Hubert Kubiszewski z Międzyrzecza w woj. lubuskim.

Teraz przed nowymi absolwentami czas oczekiwania na ogłoszenie nazwisk 10 laureatów nagrody głównej. Natomiast przed uczniami zainteresowanymi programem – start rejestracji do kolejnej 7. edycji, który nastąpi już 1 września. Miesiąc później otwarta zostanie nowa naukowa gra online.

Pozostałe aktualności

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...

Sylwetki absolwentów: Emilia Staszór

14 marca 2024

Czy wiecie, kim są Absolwenci ADAMED SmartUP? Przez 9 edycji programu, zgromadził on bardzo...