Jesień pełna naukowych atrakcji

17 grudnia 2020

W miniony wtorek zakończył się cykl Dni otwarte z ADAMED SmartUP, w weekend zaś odbyły się ostatnie zajęcia w ramach SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej. Miłośnicy nauki i uczestnicy inicjatyw ADAMED SmartUP nie mogli narzekać tej jesieni na nudę.

SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej

Sukcesem zakończyła się pierwsza edycja online warsztatów SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej. Na cykl złożyło się 7 weekendowych zajęć m.in. z podstaw mikrobiologii, elektrochemii czy produkcji kosmetyków. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużą popularnością, jednak najwięcej chętnych zgłosiło się na zajęcia pt. „Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania”. W sumie w warsztatach wzięło udział 97 uczniów w wieku 14-19 lat. Ponadto, bazując na naszym doświadczeniu, wyniesionym z organizacji zdalnego obozu naukowego, uczestnikom dwóch warsztatów wysłaliśmy pomoce dydaktyczne, które pozwoliły im na przeprowadzenie we własnych domach części ćwiczeń praktycznych. Projekt SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Dni otwarte z wykładowcami ADAMED SmartUP

Możliwości wykorzystania wodoru w lotnictwie, badanie struktury białek przy użyciu mikroskopu elektronowego czy wyjaśnienie zjawisk fizycznych stojących za superszybką koleją magnetyczną – to natomiast niektóre z tematów przedstawionych przez naszych wykładowców w ramach „Dni otwartych ADAMED SmartUP”. Zajęcia stanowiły przedsmak tego, czego można będzie nauczyć się na naszym obozie naukowym. Składające się na cykl cztery webinaria można teraz obejrzeć na naszym kanale YouTube:

Najwięcej uczestników zgromadziło webinarium dot. diagnostyki koronawirusa, prowadzone przez dr Magdalenę Richter.

Poznaj program i absolwentów na Instagramie

Jesienią nie mogło także zabraknąć otwartych spotkań z naszymi absolwentami. W związku z tym, że nie mogliśmy fizycznie odwiedzić polskich szkół w ramach Roadshow programu ADAMED SmartUP, uczniów zainteresowanych obszarem nauk ścisłych i przyrodniczych zaprosiliśmy na 4 spotkania online. Na każdym z nich przedstawione zostały informacje dot. programu, procesu rekrutacji oraz tego, jak wygląda obóz naukowy ADAMED SmartUP i konsultacje naukowe, stanowiące nagrodę główną programu.

Spotkania zostały zorganizowane w formie transmisji live na naszym kanale na Instagramie. Każde z nich poprowadziła para absolwentów wcześniejszych edycji (6 absolwentek oraz 2 absolwentów), którzy przy okazji podzielili się także poradami oraz osobistymi doświadczeniami związanymi z rozwojem naukowym i odpowiedzieli na pytania od widzów. Poszczególne spotkania, poza ogólnymi informacjami, skupiały się na zajęciach organizowanych w ramach czterech grup tematycznych obozu:

  • Fizyka i nowe technologie – prow. Katarzyna Łyczek i Laura Meissner,
  • Medycyna i nauki medyczne – prow. Izabela Wiszniewska i Julian Uchacz,
  • Chemia i biochemia – prow. Maksymilian Głowacki i Agata Janczak,
  • Inżynieria i robotyka –prow. Małgorzata Gniadek i Natalia Puczek.

Transmisje zostały zapisane i można je obejrzeć na naszym kanale. Do tej pory posty z transmisjami wyświetlono ponad 2,5 tys. razy.

Gra rekrutacyjna i ochrona środowiska

Jesień to oczywiście także początek rekrutacji do kolejnej edycji ADAMED SmartUP. Gra online, będąca początkowym etapem kwalifikacji do 7. edycji programu jest otwarta do 15 stycznia 2021 r. Zarejestrować się do niej można klikając w link na górze strony.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...