Pierwszy tydzień obozu ADAMED SmartUP – co jeszcze czeka młodych naukowców?
23 lipca 2021
Dzisiaj uczestnicy obozu odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowe Adamedu w Pieńkowie. Pracownicy tej zaawansowanej placówki oprowadzili ich po wybranych laboratoriach, pokazali, jak wygląda ich codzienna praca, a także odpowiedzieli na pytania nastolatków. Sprawdźcie, co czeka na uczestników w drugim tygodniu zajęć.
Zbliżamy się do półmetka naszego obozu. Dzisiaj, poza zdalną wycieczką do Pieńkowa, w każdej grupie odbędą się ostatnie już spotkania z prowadzącymi z pierwszego bloku zajęć. Uczestnicy będę mogli wysłuchać także otwartego dla wszystkich wykładu Małgorzaty Całki dot. wpływu budowy mózgu na nasze emocje i zachowania.
Z pewnością w nadchodzący weekend obozowicze znajdą więcej czasu na odpoczynek. Nie oznacza to jednak, że nie zaplanowaliśmy dla nich żadnych aktywności. Wezmą oni udział w tzw. mock interviews, czyli próbnych rozmowach kwalifikacyjnych z członkami Rady Naukowej programu. Jest to stały element każdej edycji obozu, corocznie doceniany przez jego uczestników. Pozwala bowiem przygotować się młodym naukowcom do rozmów rekrutacyjnych, które czekają ich w niedalekiej przyszłości. Dzięki testowym rozmowom i informacji zwrotnej od ekspertów, uczestnicy dowiadują się, nad czym muszą jeszcze popracować podczas autoprezentacji bądź które umiejętności szczególnie rozwijać.
W przyszłym tygodniu obozowicze poznają nowych prowadzących i rozpoczną drugi blok zajęć w ramach swoich grup. Czekają ich także kolejne wspólne wykłady dotyczące m.in. uczenia maszynowego. Uroczyste zakończenie obozu odbędzie się w piątek, 30 lipca.
Obóz naukowy 7. edycji programu ADAMED SmartUP to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Pozostałe aktualności
To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP
Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...
Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP
Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP Witamy w Instytucie ADAMED...
Podsumowujemy 9. obóz naukowy ADAMED SmartUP
Obóz naukowy 9. edycji ADAMED SmartUP za nami. Po raz kolejny największe naukowe talenty...
Czas na obóz naukowy 9. edycji programu ADAMED SmartUP
W niedzielę 16 lipca wystartował obóz naukowy 9. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. 50...