Ready, study! Już dziś ruszył nowy sezon podcastu ADAMED SmartUP

31 marca 2022

Zastanawiasz się jakie studia wybrać? Nie wiesz, czy chcesz studiować w Polsce, czy za granicą? Niebawem egzaminy maturalne, a Ty wciąż nie jesteś pewny bądź pewna co robić dalej? Mamy dla Ciebie odpowiedź! W nowym sezonie podcastu ADAMED SmartUP otrzymasz mnóstwo praktycznych porad od studentek i studentów prestiżowych uczelni w kraju i za granicą, dzięki którym z powodzeniem przygotujesz się do studiów.

Podcast „Ready, study!” to wyjątkowa audycja dedykowana głównie licealistom, która opiera się na doświadczeniach młodych studentów i studentek.

Absolwenci programu ADAMED SmartUP, którzy niedawno rozpoczęli studia na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą, wiedzą jak najlepiej przygotować się do tego procesu. Poprosiliśmy ich, aby podzielili się swoimi cennymi poradami i przemyśleniami z osobami z kolejnych, młodszych roczników – mówi Martyna Strupczewska, Kierowniczka programu ADAMED SmartUP.

Drugi sezon naszego podcastu, pod nową nazwą „Ready, study!” poprowadzi Adam Mirek – doktorant Inżynierii biomedycznej na Polskiej Akademii Nauk, w wolnych chwilach TikToker popularyzujący naukę. W ostatnim czasie Adam odbył ciekawe rozmowy z absolwentami i absolwentkami programu ADAMED SmartUP, którzy obecnie są m.in. studentami Uniwersytetu Oksfordzkiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy Uniwersytetu Technicznego w Delfcie. Ze spotkań powstało 10 odcinków audycji, a każdy z nich wypełniony jest praktycznymi wskazówkami dla osób, które właśnie wybierają się na studia i szukają odpowiedzi na takie pytania jak:

  1. Rekrutacja na studia – najlepsze strategie.
  2. Studia w Polsce a za granicą – czym się różnią?
  3. Kierunek studiów. Tyle możliwości – jak wybrać ten DLA NAS
  4. Typy zajęć na studiach – wykłady, ćwiczenia, oguny, fakultety. Różne miejsca zajęć. Jak się w tym połapać?
  5. Rodzaje zaliczeń na studiach – czego się spodziewać?
  6. Studia standardowe czy interdyscyplinarne?
  7. Stypendia – co zrobić, żeby je dostać?
  8. Czym są tajemnicze punkty ECTS?
  9. Jak rozwijać się naukowo poza szkołą i uczelnią?
  10. Idealna ścieżka naukowa – czy w ogóle istnieje?

 

Zaczynając od 31 marca, wszystkie odcinki podcastu „Ready, study!” będziemy publikować co czwartek na naszym kanale YouTube oraz na platformach streamingowych, w tym Spotify.

Subskrybujcie nasze kanały i słuchajcie podcastu Ready, study!

Pozostałe aktualności

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych

7 listopada 2023

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej...

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...