Zakończyliśmy konsultacje naukowe 7. edycji programu

11 lipca 2022

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy program konsultacji edukacyjnych dla laureatów nagrody głównej 7. edycji programu ADAMED SmartUP. Przez ostatni rok 10 wyróżnionych osób rozwijało swoje zainteresowania pod okiem mentorów oraz specjalistów wybranych dziedzin naukowych. Program konsultacji był dostosowany do indywidualnych potrzeb laureatów. Teraz, po 10 miesiącach intensywnej pracy możemy zaprezentować ich osiągnięcia.

Za moje największe osiągnięcie w minionych 10 miesiącach uważam przystąpienie do kursu samolotowego, który zakończy się zdobyciem licencji PPL(a). Jest to spełnienie moich marzeń. Jeszcze rok temu cel ten wydawał mi się bardzo odległy, a dziś mam szansę realizować to marzenie – mówi Szymon Marczuk.

Dzięki konsultacjom udało mi się zaprezentować moją pierwszą w życiu pracę naukową. Razem ze znajomymi z programu ADAMED SmartUP pokazaliśmy nasz poster na Konferencji Genetycznej „Genomica” organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Wisienką na torcie było dostanie się na studia do Imperial College London. Bez wsparcia programu to wszystko by się nie udało. Konsultacje otworzyły mój umysł i pomogły wejść jeszcze głębiej w świat nauki – opowiada Adrianna Jażdżewska.

Od lat moją największą pasją jest fizyka. Wiedziałam, że w tym kierunku będę rozwijać się też w programie. Okazało się jednak, że bardziej od dynamiki sprężyn i spadających na głowę jabłek interesują mnie zjawiska zachodzące w skali kwantowej. I to właśnie o tej dziedzinie mogłam dowiedzieć się więcej podczas konsultacji, zdobywając umiejętności matematyczne i teoretyczne – mówi Alessandra Jabłonowska i dodaje, że nie tylko zajęcia z przedmiotów ścisłych okazały się inspirujące – Interpretacje utworów poetyckich podczas lekcji języka polskiego czy rozmowy o sztuce w języku niemieckim były równie ciekawe.

Po zakończonym programie konsultacji nasi laureaci wezmą teraz udział w wakacyjnych stażach, kursach oraz konferencjach.

Uczestnicy konsultacji podkreślają, że udział w programie ADAMED SmartUP to nie tylko wymierne osiągnięcia naukowe, ale przede wszystkim nowe znajomości i cenne przyjaźnie. W programie spotykają się bowiem utalentowane osoby, które może dzieli wiele kilometrów na co dzień, ale łączą wspólne pasje i pomysły na przyszłość.

Cztery filary, które uczyniły udział w programie wspaniałą przygodą to: możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach, wzięcie udziału w większym projekcie naukowym, możliwość wymiany poglądów z innymi uczestnikami oraz zdobycie doświadczenia w pracy zespołowej – wymienia Borys Sobieraj.

Przed laureatami 7. edycji programu jeszcze jedno ważne wydarzenie. We wrześniu 2022 roku, podczas uroczystej gali, troje z nich otrzyma stypendium naukowe w wysokości 40 tys. złotych na dalszy rozwój i realizację kolejnych naukowych marzeń.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...