Zakończyliśmy konsultacje naukowe 7. edycji programu

11 lipca 2022

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy program konsultacji edukacyjnych dla laureatów nagrody głównej 7. edycji programu ADAMED SmartUP. Przez ostatni rok 10 wyróżnionych osób rozwijało swoje zainteresowania pod okiem mentorów oraz specjalistów wybranych dziedzin naukowych. Program konsultacji był dostosowany do indywidualnych potrzeb laureatów. Teraz, po 10 miesiącach intensywnej pracy możemy zaprezentować ich osiągnięcia.

Za moje największe osiągnięcie w minionych 10 miesiącach uważam przystąpienie do kursu samolotowego, który zakończy się zdobyciem licencji PPL(a). Jest to spełnienie moich marzeń. Jeszcze rok temu cel ten wydawał mi się bardzo odległy, a dziś mam szansę realizować to marzenie – mówi Szymon Marczuk.

Dzięki konsultacjom udało mi się zaprezentować moją pierwszą w życiu pracę naukową. Razem ze znajomymi z programu ADAMED SmartUP pokazaliśmy nasz poster na Konferencji Genetycznej „Genomica” organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Wisienką na torcie było dostanie się na studia do Imperial College London. Bez wsparcia programu to wszystko by się nie udało. Konsultacje otworzyły mój umysł i pomogły wejść jeszcze głębiej w świat nauki – opowiada Adrianna Jażdżewska.

Od lat moją największą pasją jest fizyka. Wiedziałam, że w tym kierunku będę rozwijać się też w programie. Okazało się jednak, że bardziej od dynamiki sprężyn i spadających na głowę jabłek interesują mnie zjawiska zachodzące w skali kwantowej. I to właśnie o tej dziedzinie mogłam dowiedzieć się więcej podczas konsultacji, zdobywając umiejętności matematyczne i teoretyczne – mówi Alessandra Jabłonowska i dodaje, że nie tylko zajęcia z przedmiotów ścisłych okazały się inspirujące – Interpretacje utworów poetyckich podczas lekcji języka polskiego czy rozmowy o sztuce w języku niemieckim były równie ciekawe.

Po zakończonym programie konsultacji nasi laureaci wezmą teraz udział w wakacyjnych stażach, kursach oraz konferencjach.

Uczestnicy konsultacji podkreślają, że udział w programie ADAMED SmartUP to nie tylko wymierne osiągnięcia naukowe, ale przede wszystkim nowe znajomości i cenne przyjaźnie. W programie spotykają się bowiem utalentowane osoby, które może dzieli wiele kilometrów na co dzień, ale łączą wspólne pasje i pomysły na przyszłość.

Cztery filary, które uczyniły udział w programie wspaniałą przygodą to: możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach, wzięcie udziału w większym projekcie naukowym, możliwość wymiany poglądów z innymi uczestnikami oraz zdobycie doświadczenia w pracy zespołowej – wymienia Borys Sobieraj.

Przed laureatami 7. edycji programu jeszcze jedno ważne wydarzenie. We wrześniu 2022 roku, podczas uroczystej gali, troje z nich otrzyma stypendium naukowe w wysokości 40 tys. złotych na dalszy rozwój i realizację kolejnych naukowych marzeń.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do 10. jubileuszowej edycji programu ADAMED SmartUP!

19 stycznia 2024

W poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 23.59 zamknęliśmy rejestrację do 10. edycji programu ADAMED...

Rekordowe Roadshow 10. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2023

Zakończyliśmy doroczne Roadshow ADAMED SmartUP. Nasi absolwenci przemierzyli Polskę, aby opowiedzieć młodzieży o szansach,...

Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

11 grudnia 2023

Minęło równo 120 lat, od kiedy Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Pierre’em otrzymała nagrodę...

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...