Pierwszy tydzień obozu naukowego ADAMED SmartUP za nami. Jak oceniają go uczestnicy?

26 lipca 2022

Przez ostatnie dni tegoroczni uczestnicy obozu ADAMED SmartUP przeprowadzali eksperymenty, brali udział w wykładach i spotkaniach integracyjnych. Odbyli też kilka wycieczek do instytucji naukowych. Zobaczmy, jakie są ich wrażenia po pierwszym tygodniu obozu.

Przez pierwsze dni zajmowaliśmy się zgłębianiem tajników nauk medycznych. Mamy już za sobą krótki kurs szycia chirurgicznego i przeprowadzania wywiadu z pacjentem – mówi Gabriela Szczepanik z grupy medycyna i nauki medyczne.

Oskar Leksa z tej samej grupy z kolei podkreśla: Bardzo podoba mi się to, że zajęcia łączą wiedzę teoretyczną z praktyką, a prowadzący dostosowują tematykę do naszych zainteresowań. Przykładowo jedne z zajęć zaczęliśmy nieplanowaną dyskusją o różnicach w systemach opieki zdrowotnej w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Dla mnie najciekawsze są zajęcia praktyczne w laboratoriach – mówił Laura Konarska z grupy chemia i biochemia. Pierwszy raz miałem okazję przekonać się, że do pracy w laboratorium potrzeba nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności manualnych, wręcz chirurgicznej precyzji! – dodaje Łukasz Talaga, również chemik.

Świetnym aspektem obozu jest to, że spotykamy się tutaj grupą fascynatów nauki, wszyscy są naprawdę zainteresowani tym co robimy. Zajęcia mają zupełnie inną dynamikę niż lekcje w szkole – opowiada Barbara Siewert z grupy medycyna i nauki medyczne. Cały czas ze sobą rozmawiamy o medycynie, biologii i chemii – dodaje Oskar. Wymieniamy się tutaj nie tylko wiedzą, ale też entuzjazmem! – podsumowuje Gabriela.

Laureaci wietnamskiej edycji ADAMED SmartUP również nie kryją zadowolenia z udziału w obozie. Bardzo chwalą sobie spotkanie z absolwentem i laureatem nagrody głównej 5. edycji – Stanisławem Szleszkowskim oraz poprowadzone przez niego zajęcia. Doceniają też ciepłe przyjęcie przez polskich rówieśników, ich otwartość i chęć niesienia pomocy w nauce i poznawaniu Polski.

W minionym tygodniu uczestnicy i uczestniczki obozu odbyli też kilka wycieczek m.in. do Centrum Badawczo-Rozwojowe Adamedu w Pieńkowie. Pracownicy tej zaawansowanej placówki oprowadzili ich po wybranych laboratoriach, pokazali, jak wygląda ich codzienna praca, a także odpowiedzieli na pytania nastolatków.

Ten tydzień obozowicze rozpoczęli od poznania nowych prowadzących, którzy odpowiadają za drugi blok zajęć w ramach 4 grup tematycznych. Uroczyste zakończenie obozu odbędzie się w najbliższy piątek, 29 lipca.

Pozostałe aktualności

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych

7 listopada 2023

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej...

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...