W HANOI WYSTARTOWAŁA 4. EDYCJA PROGRAMU ADAMED SMARTUP

2 listopada 2022

Od 2019 roku program edukacyjno-stypendialny ADAMED SmartUP prowadzi działania także w Wietnamie. Do uczestnictwa zapraszani są uczniowie Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. To właśnie tam na początku października odbyły się testy kwalifikacyjne do 4. już edycji wietnamskiej odsłony programu. W tym roku w rekrutacji wzięła udział rekordowa liczba uczniów – ponad pół tysiąca.

Tradycyjnie młodzież spróbowała swoich sił w teście sprawdzającym ich wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Ważne były także umiejętności lingwistyczne kandydatów – w drugim etapie rekrutacji ocenialiśmy ich poziom biegłości w języku angielskim. Na podstawie łącznych wyników z obu testów wyłoniliśmy aż 201 uczestników tegorocznej edycji programu ADAMED SmartUP.

W niedzielę 23 października wzięli oni udział w uroczystej inauguracji. W wydarzeniu w roli Ambasadorów uczestniczyli również zeszłoroczni laureaci programu – Hoa i Hoan. Tę zdolną dwójkę gościliśmy w Polsce w lipcu br. podczas letniego obozu naukowego ADAMED SmartUP.

Ogromnie cieszymy się, że od 2019 roku, kiedy wystartowała pierwsza wietnamska edycja programu ADAMED SmartUP, zainteresowanie wśród uczniów w Hanoi systematycznie rośnie. Celem Fundacji Adamed jest wsparcie rozwoju zdolnych i ambitnych uczniów. Przez cztery ostatnie lata przekonaliśmy się, że takich osób w Wietnamie nie brakuje. To dla nas wielka duma, że dzięki naszej inicjatywie mogą odkrywać swój potencjał i wzmacniać kompetencje – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed.

W ramach tegorocznej edycji co tydzień odbywać się będą zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakerów oraz warsztaty naukowe przygotowane przez polskiego eksperta ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Piotra Osińskiego. 4. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie potrwa do końca roku szkolnego w 2023 roku, lecz nie będzie to koniec naukowej przygody dla trójki uczestników.

Aktywny udział w spotkaniach oraz wyniki testów końcowych pozwolą wyłonić zwycięzców nagrody głównej tegorocznej edycji programu ADAMED SmartUP. Podobnie jak w zeszłym roku, troje najbardziej obiecujących absolwentów odwiedzi Polskę.

 

Pozostałe aktualności

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych

7 listopada 2023

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej...

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...