W HANOI WYSTARTOWAŁA 4. EDYCJA PROGRAMU ADAMED SMARTUP

2 listopada 2022

Od 2019 roku program edukacyjno-stypendialny ADAMED SmartUP prowadzi działania także w Wietnamie. Do uczestnictwa zapraszani są uczniowie Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. To właśnie tam na początku października odbyły się testy kwalifikacyjne do 4. już edycji wietnamskiej odsłony programu. W tym roku w rekrutacji wzięła udział rekordowa liczba uczniów – ponad pół tysiąca.

Tradycyjnie młodzież spróbowała swoich sił w teście sprawdzającym ich wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Ważne były także umiejętności lingwistyczne kandydatów – w drugim etapie rekrutacji ocenialiśmy ich poziom biegłości w języku angielskim. Na podstawie łącznych wyników z obu testów wyłoniliśmy aż 201 uczestników tegorocznej edycji programu ADAMED SmartUP.

W niedzielę 23 października wzięli oni udział w uroczystej inauguracji. W wydarzeniu w roli Ambasadorów uczestniczyli również zeszłoroczni laureaci programu – Hoa i Hoan. Tę zdolną dwójkę gościliśmy w Polsce w lipcu br. podczas letniego obozu naukowego ADAMED SmartUP.

Ogromnie cieszymy się, że od 2019 roku, kiedy wystartowała pierwsza wietnamska edycja programu ADAMED SmartUP, zainteresowanie wśród uczniów w Hanoi systematycznie rośnie. Celem Fundacji Adamed jest wsparcie rozwoju zdolnych i ambitnych uczniów. Przez cztery ostatnie lata przekonaliśmy się, że takich osób w Wietnamie nie brakuje. To dla nas wielka duma, że dzięki naszej inicjatywie mogą odkrywać swój potencjał i wzmacniać kompetencje – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed.

W ramach tegorocznej edycji co tydzień odbywać się będą zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez native speakerów oraz warsztaty naukowe przygotowane przez polskiego eksperta ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Piotra Osińskiego. 4. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie potrwa do końca roku szkolnego w 2023 roku, lecz nie będzie to koniec naukowej przygody dla trójki uczestników.

Aktywny udział w spotkaniach oraz wyniki testów końcowych pozwolą wyłonić zwycięzców nagrody głównej tegorocznej edycji programu ADAMED SmartUP. Podobnie jak w zeszłym roku, troje najbardziej obiecujących absolwentów odwiedzi Polskę.

 

Pozostałe aktualności

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...

Sylwetki absolwentów: Emilia Staszór

14 marca 2024

Czy wiecie, kim są Absolwenci ADAMED SmartUP? Przez 9 edycji programu, zgromadził on bardzo...