Zakończyliśmy Roadshow 9. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2022

Sześć intensywnych tygodni, 14 zaangażowanych absolwentów, 11 miast i 20 szkół. Roadshow ADAMED SmartUP właśnie dobiegło końca. Nasi ambasadorzy – uczestnicy poprzednich edycji programu – przemierzyli Polskę, aby zachęcić rówieśników i nieco młodszych kolegów i koleżanki do spróbowania swoich sił w rekrutacji. Niemal 1 800 uczniów wzięło udział w 25 spotkaniach w szkołach średnich na terenie całego kraju.

W trakcie zajęć zorganizowanych w ramach Roadshow ADAMED SmartUP młodzież dowiedziała się, w jaki sposób udział w programie może pomóc im postawić pierwsze kroki na drodze do kariery naukowej. W trakcie spotkań ambasadorzy podzielili się swoimi własnymi historiami – tłumaczyli, czego można spodziewać się na każdym etapie rekrutacji, opowiedzieli o letnim obozie naukowym i zdradzili, jak potoczyła się ich smartupowa przygoda. Uczniowie wynieśli ze spotkań solidną dawkę inspiracji i wiedzy o programie.

Nie od dzisiaj wiemy, że nasi absolwenci są w stanie zachęcić uczniów do spróbowania swoich sił w programie, jak nikt inny. Ambasadorzy ADAMED SmartUP podkreślali, że w odwiedzanych szkołach spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony dyrekcji i nauczycieli szkół, jak i samych uczniów. Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja na spotkaniach i liczymy, że co najmniej część uczestników Roadshow poznamy osobiście w dalszych etapach rekrutacji – komentuje Martyna Strupczewska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

Pierwszy etap naboru do 9. edycji wciąż jest otwarty dla wszystkich pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 14-18 lat. Kandydaci mają czas na rozwiązanie zadań w rekrutacyjnej grze online do 15 stycznia.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...