Zakończyliśmy grę rekrutacyjną 9. edycji ADAMED SmartUP

8 lutego 2023

W połowie stycznia zakończył się pierwszy etap rekrutacji do 9. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Swoich sił w grze spróbowało ponad dziewięć tysięcy nastolatków pasjonujących się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Najlepsi gracze zostaną zaproszeni do kolejnego etapu rekrutacji – rozmów kwalifikacyjnych z komisją rekrutacyjną programu.

W tym roku fabuła gry oparta była na symulacji ewakuacji ludzkości na Marsa. Rolę przewodnika odegrała AI – Sztuczna Inteligencja, która przeniosła uczestników w przyszłość. Zadanie graczy polegało na wyborze pięciu przedmiotów lub technologii, które pozwoliłyby odtworzyć życie na nowej planecie. Niektórzy poradzili sobie z misją naprawdę świetnie i zakończyli ją z rewelacyjnymi wynikami.

Najwyższy wynik osiągnięty w grze to 203 punkty. Prawie 200 osób może pochwalić się wynikiem wyższym niż 100 punktów. Wszyscy gracze zgromadzili łącznie prawie 2 tys. odznak za wykonane zadania i niemal 60 tys. punktów!

W grze należało wykazać się w mniejszym stopniu podręcznikową wiedzą, a w znacznie większym umiejętnością analizowania i łączenia faktów oraz wyciągania trafnych wniosków – podkreśla Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP. – Przygotowaliśmy różnorodne zadania z takich dziedzin jak biologia, chemia, fizyka, matematyka, inżynieria, astronomia czy medycyna, dlatego liczymy, że dla młodych entuzjastów nauki rozgrywka była nie tylko intelektualnym wyzwaniem, ale także dobrą zabawą. Już nie możemy doczekać się spotkań na żywo z kandydatami.

Obecnie trwa proces weryfikacji wyników, a już niedługo osoby z największą liczbą punktów w grze otrzymają powiadomienia o możliwości wypełnienia aplikacji online na specjalnej platformie rekrutacyjnej. W marcu Fundacja Adamed oficjalnie zaprosi najbardziej obiecujących kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. 50 najlepszych uczestników weźmie udział w letnim obozie naukowym.

Pozostałe aktualności

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP Witamy w Instytucie ADAMED...

Podsumowujemy 9. obóz naukowy ADAMED SmartUP

1 sierpnia 2023

Obóz naukowy 9. edycji ADAMED SmartUP za nami. Po raz kolejny największe naukowe talenty...

Czas na obóz naukowy 9. edycji programu ADAMED SmartUP

17 lipca 2023

W niedzielę 16 lipca wystartował obóz naukowy 9. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. 50...