Zakończyliśmy grę rekrutacyjną 9. edycji ADAMED SmartUP

8 lutego 2023

W połowie stycznia zakończył się pierwszy etap rekrutacji do 9. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Swoich sił w grze spróbowało ponad dziewięć tysięcy nastolatków pasjonujących się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Najlepsi gracze zostaną zaproszeni do kolejnego etapu rekrutacji – rozmów kwalifikacyjnych z komisją rekrutacyjną programu.

W tym roku fabuła gry oparta była na symulacji ewakuacji ludzkości na Marsa. Rolę przewodnika odegrała AI – Sztuczna Inteligencja, która przeniosła uczestników w przyszłość. Zadanie graczy polegało na wyborze pięciu przedmiotów lub technologii, które pozwoliłyby odtworzyć życie na nowej planecie. Niektórzy poradzili sobie z misją naprawdę świetnie i zakończyli ją z rewelacyjnymi wynikami.

Najwyższy wynik osiągnięty w grze to 203 punkty. Prawie 200 osób może pochwalić się wynikiem wyższym niż 100 punktów. Wszyscy gracze zgromadzili łącznie prawie 2 tys. odznak za wykonane zadania i niemal 60 tys. punktów!

W grze należało wykazać się w mniejszym stopniu podręcznikową wiedzą, a w znacznie większym umiejętnością analizowania i łączenia faktów oraz wyciągania trafnych wniosków – podkreśla Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP. – Przygotowaliśmy różnorodne zadania z takich dziedzin jak biologia, chemia, fizyka, matematyka, inżynieria, astronomia czy medycyna, dlatego liczymy, że dla młodych entuzjastów nauki rozgrywka była nie tylko intelektualnym wyzwaniem, ale także dobrą zabawą. Już nie możemy doczekać się spotkań na żywo z kandydatami.

Obecnie trwa proces weryfikacji wyników, a już niedługo osoby z największą liczbą punktów w grze otrzymają powiadomienia o możliwości wypełnienia aplikacji online na specjalnej platformie rekrutacyjnej. W marcu Fundacja Adamed oficjalnie zaprosi najbardziej obiecujących kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne. 50 najlepszych uczestników weźmie udział w letnim obozie naukowym.

Pozostałe aktualności

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...

Sylwetki absolwentów: Emilia Staszór

14 marca 2024

Czy wiecie, kim są Absolwenci ADAMED SmartUP? Przez 9 edycji programu, zgromadził on bardzo...