ADAMED SmartUP na Salonie Edukacyjnym Perspektyw

20 marca 2023

Pod koniec ubiegłego tygodnia byliśmy obecni na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył się w warszawskim centrum wystawowym EXPO XXI. Targi od wielu lat są szansą dla ósmoklasistów i maturzystów, aby w gąszczu ofert odnaleźć idealną dla siebie szkołę średnią lub uczelnię. W tym roku osoby ukierunkowane na nauki ścisłe i przyrodnicze mogły też z pierwszej ręki dowiedzieć się więcej o naszym programie.

Na stoisku ADAMED SmartUP na wszystkich zainteresowanych czekały Martyna Strupczewska i Zosia Tyszkiewicz z Fundacji Adamed oraz nasi absolwenci. Z uczestnikami targów rozmawiali o możliwościach, jakie oferuje program oraz odpowiadali na pytania i rozwiewali wszelkie wątpliwości – zarówno uczniów, jak i rodziców.

Salon Edukacyjny był dla nas pierwszą od wybuchu pandemii okazją, aby spotkać się bezpośrednio z tak szeroką grupą młodzieży. Mamy nadzieję, że po wizycie na naszym stoisku w niejednej z nich zrodził się pomysł, aby zgłosić się do programu ADAMED SmartUP i wspólnie z nami rozwijać naukowe talenty. Liczymy, że z częścią uczestników targów spotkamy się ponownie na rok – podczas rekrutacji – podsumowuje Martyna Strupczewska.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to istotne wydarzenie w kalendarzu uczniów, którzy kończą obecny etap edukacji i mierzą się ze zbliżającym się naborem do szkół. Na targi młodzież wybierała się całymi klasami, pod opieką nauczycieli oraz indywidualnie. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział aż 20 tysięcy osób. Wśród wystawców znalazły się polskie i zagraniczne uczelnie, licea i technika, a także organizacje wspierające młodzież, np. w odkrywaniu swoich predyspozycji czy kontynuowaniu nauki zagranicą.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do 10. jubileuszowej edycji programu ADAMED SmartUP!

19 stycznia 2024

W poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 23.59 zamknęliśmy rejestrację do 10. edycji programu ADAMED...

Rekordowe Roadshow 10. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2023

Zakończyliśmy doroczne Roadshow ADAMED SmartUP. Nasi absolwenci przemierzyli Polskę, aby opowiedzieć młodzieży o szansach,...

Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

11 grudnia 2023

Minęło równo 120 lat, od kiedy Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Pierre’em otrzymała nagrodę...

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...