ADAMED SmartUP na Salonie Edukacyjnym Perspektyw

20 marca 2023

Pod koniec ubiegłego tygodnia byliśmy obecni na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył się w warszawskim centrum wystawowym EXPO XXI. Targi od wielu lat są szansą dla ósmoklasistów i maturzystów, aby w gąszczu ofert odnaleźć idealną dla siebie szkołę średnią lub uczelnię. W tym roku osoby ukierunkowane na nauki ścisłe i przyrodnicze mogły też z pierwszej ręki dowiedzieć się więcej o naszym programie.

Na stoisku ADAMED SmartUP na wszystkich zainteresowanych czekały Martyna Strupczewska i Zosia Tyszkiewicz z Fundacji Adamed oraz nasi absolwenci. Z uczestnikami targów rozmawiali o możliwościach, jakie oferuje program oraz odpowiadali na pytania i rozwiewali wszelkie wątpliwości – zarówno uczniów, jak i rodziców.

Salon Edukacyjny był dla nas pierwszą od wybuchu pandemii okazją, aby spotkać się bezpośrednio z tak szeroką grupą młodzieży. Mamy nadzieję, że po wizycie na naszym stoisku w niejednej z nich zrodził się pomysł, aby zgłosić się do programu ADAMED SmartUP i wspólnie z nami rozwijać naukowe talenty. Liczymy, że z częścią uczestników targów spotkamy się ponownie na rok – podczas rekrutacji – podsumowuje Martyna Strupczewska.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to istotne wydarzenie w kalendarzu uczniów, którzy kończą obecny etap edukacji i mierzą się ze zbliżającym się naborem do szkół. Na targi młodzież wybierała się całymi klasami, pod opieką nauczycieli oraz indywidualnie. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział aż 20 tysięcy osób. Wśród wystawców znalazły się polskie i zagraniczne uczelnie, licea i technika, a także organizacje wspierające młodzież, np. w odkrywaniu swoich predyspozycji czy kontynuowaniu nauki zagranicą.

Pozostałe aktualności

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP Witamy w Instytucie ADAMED...

Podsumowujemy 9. obóz naukowy ADAMED SmartUP

1 sierpnia 2023

Obóz naukowy 9. edycji ADAMED SmartUP za nami. Po raz kolejny największe naukowe talenty...

Czas na obóz naukowy 9. edycji programu ADAMED SmartUP

17 lipca 2023

W niedzielę 16 lipca wystartował obóz naukowy 9. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. 50...