ADAMED SmartUP na Salonie Edukacyjnym Perspektyw

20 marca 2023

Pod koniec ubiegłego tygodnia byliśmy obecni na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył się w warszawskim centrum wystawowym EXPO XXI. Targi od wielu lat są szansą dla ósmoklasistów i maturzystów, aby w gąszczu ofert odnaleźć idealną dla siebie szkołę średnią lub uczelnię. W tym roku osoby ukierunkowane na nauki ścisłe i przyrodnicze mogły też z pierwszej ręki dowiedzieć się więcej o naszym programie.

Na stoisku ADAMED SmartUP na wszystkich zainteresowanych czekały Martyna Strupczewska i Zosia Tyszkiewicz z Fundacji Adamed oraz nasi absolwenci. Z uczestnikami targów rozmawiali o możliwościach, jakie oferuje program oraz odpowiadali na pytania i rozwiewali wszelkie wątpliwości – zarówno uczniów, jak i rodziców.

Salon Edukacyjny był dla nas pierwszą od wybuchu pandemii okazją, aby spotkać się bezpośrednio z tak szeroką grupą młodzieży. Mamy nadzieję, że po wizycie na naszym stoisku w niejednej z nich zrodził się pomysł, aby zgłosić się do programu ADAMED SmartUP i wspólnie z nami rozwijać naukowe talenty. Liczymy, że z częścią uczestników targów spotkamy się ponownie na rok – podczas rekrutacji – podsumowuje Martyna Strupczewska.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to istotne wydarzenie w kalendarzu uczniów, którzy kończą obecny etap edukacji i mierzą się ze zbliżającym się naborem do szkół. Na targi młodzież wybierała się całymi klasami, pod opieką nauczycieli oraz indywidualnie. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział aż 20 tysięcy osób. Wśród wystawców znalazły się polskie i zagraniczne uczelnie, licea i technika, a także organizacje wspierające młodzież, np. w odkrywaniu swoich predyspozycji czy kontynuowaniu nauki zagranicą.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...