Zakończyliśmy rozmowy rekrutacyjne

4 kwietnia 2023

Dobiega końca rekrutacja do 9. edycji programu ADAMED SmartUP – w ubiegły weekend przeprowadziliśmy rozmowy na żywo z niemal setką kandydatów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu naboru. Młodzież, która osiągnęła najwyższe wyniki w grze rekrutacyjnej, tym razem musiała zmierzyć się z testem oraz dociekliwymi pytaniami komisji.

Do trzeciego etapu rekrutacji zaprosiliśmy osoby, których aplikacje zostały najwyżej ocenione. Rozmowy odbyły się w czterech osobnych komisjach, odpowiadających grupom obozowym: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i astronomia. Wśród oceniających potencjał kandydatów znaleźli się przedstawiciele Fundacji Adamed oraz wykładowcy, którzy już w lipcu poprowadzą zajęcia na obozie naukowym w Warszawie. Po raz pierwszy w niemal 10-letniej historii programu składy komisji zasilili również absolwenci ADAMED SmartUP: Anna Kotańska, Laura Meissner, Patryk Wekwejt i Stanisław Szleszkowski.

W tym roku zaprosiliśmy do udziału w spotkaniach z kandydatami osoby, które całkiem niedawno same przechodziły proces rekrutacji do programu. Ich obecność z pewnością poszerzyła naszą perspektywę i była dla każdej ze stron bardzo cennym doświadczeniem. Ogromnie cieszy nas fakt, że nasi absolwenci są obecni w programie w nowych rolach – komentuje Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP.

To już ostatni etap rekrutacji do najnowszej edycji ADAMED SmartUP. Obecnie podsumowujemy wyniki rozmów i testów. Ostateczną listę 50 młodych zdolnych, którzy wezmą udział w obozie naukowym, ogłosimy już 28 kwietnia.

Pozostałe aktualności

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...