Znów spotkaliśmy się na Zjeździe Absolwentów

21 kwietnia 2023

Networking wśród młodych naukowców, wieści z najbardziej prestiżowych uczelni w Europie, inspirujące prezentacje, a przede wszystkim – niezwykła energia, którą emanują pasjonaci. W ubiegły weekend na dorocznym Zjeździe Absolwentów spotkaliśmy się ze społecznością ADAMED SmartUP.

W ciągu 9 lat działalności programu grono absolwentów urosło do kilkuset osób. Niektórzy z nich wciąż przygotowują się do matury i rozważają różne opcje dalszej edukacji, a inni piszą już doktoraty czy publikują wyniki własnych badań. Wszystkich łączy jedno – nieustająca fascynacja naukami ścisłymi. Taka społeczność osób myślących podobnie i oferujących wzajemne wsparcie jest bezcenna. Dlatego od 2018 roku organizujemy zjazdy, które pozwalają odnowić kontakty, a także poznać i zintegrować się z absolwentami innych edycji.

W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na ułatwienie networkingu. Uczestnicy zjazdu wzięli udział w naukowym speed datingu, poprowadzonym przez dr Jakuba Bochińskiego. W ciągu jednej sesji każdy miał okazję zapoznać się nawet z dwudziestoma osobami. Cel był prosty: odnalezienie partnera lub partnerki do współpracy w przyszłości lub pomocnej dłoni w realizacji projektów. Wymiana pomysłów, opinii i wartościowych informacji naturalnie nie ustała wraz ze speed datingiem. Cały dzień dostarczał mnóstwo okazji do rozmów.

Najbardziej wyczekiwaną częścią Zjazdu były z pewnością prezentacje naukowe. Dziesięcioro absolwentów opowiedziało zebranym o swoich doświadczeniach i szczególnie frapujących ich zagadnieniach naukowych oraz podzieliło się cennymi wskazówkami. Zakres tematów był bardzo szeroki – prezentacje dotyczyły m.in. wystąpień publicznych, leku na otyłość, kropek kwantowych, udziału w konferencjach międzynarodowych, immunoterapii w leczeniu nowotworów czy rozumienia języka przez zwierzęta. Podczas tegorocznego spotkania zostały wręczone wyróżnienia – jurorskie oraz publiczności. Okazało się, że oba trafiły do tej samej osoby – Macieja Draguły, który opowiedział nam o swoim stażu w CERN.

Wszystkim uczestnikom Zjazdu serdecznie dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie i to w jeszcze większym gronie.

Pozostałe aktualności

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych

7 listopada 2023

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej...

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...