Znów spotkaliśmy się na Zjeździe Absolwentów

21 kwietnia 2023

Networking wśród młodych naukowców, wieści z najbardziej prestiżowych uczelni w Europie, inspirujące prezentacje, a przede wszystkim – niezwykła energia, którą emanują pasjonaci. W ubiegły weekend na dorocznym Zjeździe Absolwentów spotkaliśmy się ze społecznością ADAMED SmartUP.

W ciągu 9 lat działalności programu grono absolwentów urosło do kilkuset osób. Niektórzy z nich wciąż przygotowują się do matury i rozważają różne opcje dalszej edukacji, a inni piszą już doktoraty czy publikują wyniki własnych badań. Wszystkich łączy jedno – nieustająca fascynacja naukami ścisłymi. Taka społeczność osób myślących podobnie i oferujących wzajemne wsparcie jest bezcenna. Dlatego od 2018 roku organizujemy zjazdy, które pozwalają odnowić kontakty, a także poznać i zintegrować się z absolwentami innych edycji.

W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na ułatwienie networkingu. Uczestnicy zjazdu wzięli udział w naukowym speed datingu, poprowadzonym przez dr Jakuba Bochińskiego. W ciągu jednej sesji każdy miał okazję zapoznać się nawet z dwudziestoma osobami. Cel był prosty: odnalezienie partnera lub partnerki do współpracy w przyszłości lub pomocnej dłoni w realizacji projektów. Wymiana pomysłów, opinii i wartościowych informacji naturalnie nie ustała wraz ze speed datingiem. Cały dzień dostarczał mnóstwo okazji do rozmów.

Najbardziej wyczekiwaną częścią Zjazdu były z pewnością prezentacje naukowe. Dziesięcioro absolwentów opowiedziało zebranym o swoich doświadczeniach i szczególnie frapujących ich zagadnieniach naukowych oraz podzieliło się cennymi wskazówkami. Zakres tematów był bardzo szeroki – prezentacje dotyczyły m.in. wystąpień publicznych, leku na otyłość, kropek kwantowych, udziału w konferencjach międzynarodowych, immunoterapii w leczeniu nowotworów czy rozumienia języka przez zwierzęta. Podczas tegorocznego spotkania zostały wręczone wyróżnienia – jurorskie oraz publiczności. Okazało się, że oba trafiły do tej samej osoby – Macieja Draguły, który opowiedział nam o swoim stażu w CERN.

Wszystkim uczestnikom Zjazdu serdecznie dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie i to w jeszcze większym gronie.

Pozostałe aktualności

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...