Wiosenna edycja ADAMED SmartUP Academy za nami

2 czerwca 2023

Wraz z początkiem wiosny ponownie wkroczyliśmy do pracowni trzech polskich uczelni, aby poprzez eksperymenty odkrywać fascynujące tajemnice nauki. Wiosenne warsztaty z cyklu ADAMED SmartUP Academy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechnice Warszawskiej właśnie dobiegły końca. Wzięło w nich udział 175 uczniów.

Bezpłatne warsztaty ADAMED SmartUP Academy kierowane są do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat, która chciałaby pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Zajęcia prowadzone są pod okiem pracowników naukowych uczelni, dzięki czemu ambitni uczniowie mają szansę poczuć się jak na wymarzonych studiach. To warsztaty dla prawdziwych pasjonatów, pozwalające przeprowadzić samodzielnie doświadczenia. Młodzież m.in. obserwowała pod mikroskopem stan zapalny, wyizolowała DNA oraz stworzyła własne hologramy.

Widzimy, że w zajęciach uczestniczą osoby, które mają już dużą wiedzę (…) i często sprecyzowane plany na przyszłość. Dlatego bardzo chętnie biorą udział w doświadczeniach i widzą w nich sens. Obie strony podchodzą do tego z entuzjazmem – my chcemy im coś przekazać, a oni chcą brać – komentuje Barbara Nowak z Katedry Farmakobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Byłybyśmy zachwycone mając takich wspaniałych studentów jak młodzi ludzie, którzy pojawili się na warsztatach – dodaje Monika Zadrożna z tej samej jednostki.

Warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizowane są od siedmiu lat i dotychczas skorzystało z nich niemal 2 tys. uczniów.

 

Pozostałe aktualności

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP Witamy w Instytucie ADAMED...

Podsumowujemy 9. obóz naukowy ADAMED SmartUP

1 sierpnia 2023

Obóz naukowy 9. edycji ADAMED SmartUP za nami. Po raz kolejny największe naukowe talenty...