Wiosenna edycja ADAMED SmartUP Academy za nami

2 czerwca 2023

Wraz z początkiem wiosny ponownie wkroczyliśmy do pracowni trzech polskich uczelni, aby poprzez eksperymenty odkrywać fascynujące tajemnice nauki. Wiosenne warsztaty z cyklu ADAMED SmartUP Academy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechnice Warszawskiej właśnie dobiegły końca. Wzięło w nich udział 175 uczniów.

Bezpłatne warsztaty ADAMED SmartUP Academy kierowane są do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat, która chciałaby pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Zajęcia prowadzone są pod okiem pracowników naukowych uczelni, dzięki czemu ambitni uczniowie mają szansę poczuć się jak na wymarzonych studiach. To warsztaty dla prawdziwych pasjonatów, pozwalające przeprowadzić samodzielnie doświadczenia. Młodzież m.in. obserwowała pod mikroskopem stan zapalny, wyizolowała DNA oraz stworzyła własne hologramy.

Widzimy, że w zajęciach uczestniczą osoby, które mają już dużą wiedzę (…) i często sprecyzowane plany na przyszłość. Dlatego bardzo chętnie biorą udział w doświadczeniach i widzą w nich sens. Obie strony podchodzą do tego z entuzjazmem – my chcemy im coś przekazać, a oni chcą brać – komentuje Barbara Nowak z Katedry Farmakobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Byłybyśmy zachwycone mając takich wspaniałych studentów jak młodzi ludzie, którzy pojawili się na warsztatach – dodaje Monika Zadrożna z tej samej jednostki.

Warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizowane są od siedmiu lat i dotychczas skorzystało z nich niemal 2 tys. uczniów.

 

Pozostałe aktualności

Rusza jubileuszowy, 10. obóz ADAMED SmartUP!

16 lipca 2024

14 lipca rozpoczęliśmy jubileuszowy obóz ADAMED SmartUP organizowany cyklicznie przez Fundację Adamed już od...

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...