Wiosenna edycja ADAMED SmartUP Academy za nami

2 czerwca 2023

Wraz z początkiem wiosny ponownie wkroczyliśmy do pracowni trzech polskich uczelni, aby poprzez eksperymenty odkrywać fascynujące tajemnice nauki. Wiosenne warsztaty z cyklu ADAMED SmartUP Academy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechnice Warszawskiej właśnie dobiegły końca. Wzięło w nich udział 175 uczniów.

Bezpłatne warsztaty ADAMED SmartUP Academy kierowane są do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat, która chciałaby pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Zajęcia prowadzone są pod okiem pracowników naukowych uczelni, dzięki czemu ambitni uczniowie mają szansę poczuć się jak na wymarzonych studiach. To warsztaty dla prawdziwych pasjonatów, pozwalające przeprowadzić samodzielnie doświadczenia. Młodzież m.in. obserwowała pod mikroskopem stan zapalny, wyizolowała DNA oraz stworzyła własne hologramy.

Widzimy, że w zajęciach uczestniczą osoby, które mają już dużą wiedzę (…) i często sprecyzowane plany na przyszłość. Dlatego bardzo chętnie biorą udział w doświadczeniach i widzą w nich sens. Obie strony podchodzą do tego z entuzjazmem – my chcemy im coś przekazać, a oni chcą brać – komentuje Barbara Nowak z Katedry Farmakobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Byłybyśmy zachwycone mając takich wspaniałych studentów jak młodzi ludzie, którzy pojawili się na warsztatach – dodaje Monika Zadrożna z tej samej jednostki.

Warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizowane są od siedmiu lat i dotychczas skorzystało z nich niemal 2 tys. uczniów.

 

Pozostałe aktualności

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...

Sylwetki absolwentów: Emilia Staszór

14 marca 2024

Czy wiecie, kim są Absolwenci ADAMED SmartUP? Przez 9 edycji programu, zgromadził on bardzo...