Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED SmartUP Academy. Od początku kwietnia byliśmy obecni w trzech miastach  i przeprowadziliśmy aż 18 weekendowych kursów, w których uczestniczyło blisko 150 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych.

Bezpłatne warsztaty ADAMED SmartUP Academy kierowane są do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat, która chciałaby czerpać wiedzę m.in. z zakresu fizyki, chemii i biologii, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i pracować w profesjonalnych laboratoriach najlepszych uczelniach wyższych w Polsce. To propozycja dla prawdziwych miłośników nauk ścisłych.

Podczas tegorocznej edycji ADAMED SmartUP Academy, młodzież nie tylko poznała świat optyki, dowiedziała się jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka, zobaczyła krwinki pod mikroskopem czy zrobiła swoje własne hologramy, ale także usłyszała o nowoczesnych metodach badań śladowych ilości substancji wybuchowych za pomocą urządzeń stosowanych powszechnie do kontroli pasażerów i bagaży na lotniskach oraz w laboratoriach kryminalistycznych.

Łącznie 18 warsztatów zorganizowanych zostało na trzech uczelniach wyższych: Politechnice Warszawskiej (Wydział Fizyki oraz Wydział Chemiczny), Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Instytut Nauk Biologicznych), a także na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Farmaceutyczny).

We wszystkich zajęciach wiosennej edycji wzięło udział prawie 150 uczniów. Kolejny cykl warsztatów ADAMED SmartUP Academy zaplanowany został na wiosnę 2025 roku, a szczegółowe informacje na ten temat będą na bieżąco aktualizowane w naszej zakładce „Warsztaty” oraz kanałach na Facebooku i Instagramie.

 

 

 

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...