zobacz całą galerię

Centrum Nauki i Techniki EC1

Centrum nauki znajduje się w zrewitalizowanej pierwszej Elektrowni Łódzkiej, a jego celem jest popularyzacja nauki i techniki. Interaktywne eksponaty pozwalają zwiedzającym wykonywać eksperymenty m.in. z zakresu: akustyki, elektromagnetyzmu, magnetyzmu, mechaniki płynów, optyki, przewodnictwa cieplnego czy radioaktywności. W sezonie letnim dostępny jest dla zwiedzających taras widokowy, zlokalizowany na szczycie ok. 40 metrowej chłodni kominowej. Ekspozycja stała składa się z trzech ścieżek tematycznych:

Przetwarzanie energii: eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwala prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu.

Rozwój wiedzy i cywilizacji: zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to, co pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy.

Mikroświat – Makroświat: najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla, przez mikroskop elektronowy, aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

 

Informacje pochodzą z Wikipedii i strony https://centrumnaukiec1.pl/

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: łódzkie
Adres: Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Strona: https://centrumnaukiec1.pl/
Wstęp: płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że Centrum Nauki i Techniki EC1 zbudowane jest w dawnej elektrowni? Teren centrum obejmuje historyczne pomieszczenia: maszynownię, pompownię, kotłownię, rozdzielnię, chłodnię i zmiękczalnię.

Inne ciekawe miejsca