zobacz całą galerię

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

Centrum Przyrodnicze jest jednym z dwóch obiektów Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Drugi obiekt to Planetarium Wenus. Dwa poziomy sal interaktywnych są wyposażone w 87 stanowisk, gdzie wszystkiego można dotknąć i własnoręcznie przeprowadzić eksperymenty. Pomocne w eksperymentowaniu są specjalnie przygotowane tablice instruktażowe z opisami stanowisk. Przygotowane stanowiska pozwalają odwiedzającym korzystać z nich samodzielnie, bez wcześniejszego przygotowania.  Dodatkową pomocą merytoryczną służą pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauk z zakresu nauk przyrodniczych. Stałe wystawy w Centrum Przyrodniczym to:

ZOOM: stanowiska interaktywne odnoszące się do różnych dziedzin nauki: fizyki, geografii, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. Wystawa podzielona jest na cztery działy: „Moje ciało”, „Moje miasto”, „Mój kraj” i „Mój świat”.

Zwierzęta naszych lasów: namiastka ekosystemu leśnego, gdzie można poczuć się jak w prawdziwym lesie.

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: lubuskie
Adres: Generała Jarosława Dąbrowskiego 14, 65-021 Zielona Góra

Strona: http://centrumprzyrodnicze.pl/
Wstęp:
płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że Centrum Nauki Keplera powstało w XIX-wiecznej fabryce? Dawniej produkowano tam sukno, tekstylia, nici, przędze, powrozy, a w czasie II wojny światowej sprzęt radiotechniczny na potrzeby wojska.

Inne ciekawe miejsca