zobacz całą galerię

Hydropolis

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – niezwykła substancja, z którą każdy z nas styka się na co dzień, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej istoty. Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. W Hydropolis można m.in. zobaczyć, jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć w środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków, zanurkować na rafie koralowej czy wejść do legendarnego batyskafu Trieste. Goście mogą też podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki najnowocześniejszej makiecie w Polsce oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Hydropolis podzielone jest strefy tematyczne:

  • Drukarka wodna: najdłuższa tego typu instalacja w Europie, która mierzy aż 46,5 m długości. Na ścianie wody kreowane są różnorodne wzory i napisy. Drukarka działa niczym kurtyna, rozchylając się przed zwiedzającymi.
  • Planeta Wody: projekcja 360º na 65-metrowym ekranie, która opowiada o powstaniu wody na Ziemi.
  • Strefa Głębiny: można tu obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe i odkryć niesamowite życie ukryte w ciemnościach.
  • Ocean Życia: tematem tej strefy jest ewolucja życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu.
  • Człowiek i Woda: w tej strefie można poznać funkcje wody w organizmie.
  • Historia Inżynierii Wodnej: w tej strefie można poznać i samodzielnie sprawdzić działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych.
  • Miasto i Woda: przedstawiono tutaj proces produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków w miastach.
  • Stany Wody: w tej strefie poznać można właściwości wody, by zrozumieć, dlaczego jest tak istotna niemal w każdym aspekcie życia.
  • Strefa Dzieci: specjalnie dla najmłodszych przygotowano multimedialne gry.

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: dolnośląskie
Adres: ul. Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Strona: www.hydropolis.pl
Wstęp: płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że wystawa poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej?  Obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej.

Inne ciekawe miejsca