zobacz całą galerię

Interaktywne Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Interaktywne Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to miejsce, w którym dorośli powrócą do lat dzieciństwa, a dzieci zostaną wciągnięte w wir dobrej zabawy. Muzeum zaprasza do zagrania na kilkudziesięciu stanowiskach – komputerach, konsolach i automatach arcade. Do obejrzenia jest także kolekcja 200 maszyn i zabawek z lat 70., 80. i 90. Do dyspozycji zwiedzających oddano m.in.: blisko 50 stanowisk do grania na komputerach i konsolach – w tym legendarne Commodore 64, Amiga i Atari, a także dobrze znany Pegasus, automaty arcade, konsole przenośne i zabawki edukacyjne. W podzielone jest na 6 stref:

  • Konsole Gier Wideo: przekrój najważniejszych i najciekawszych konsol gier wideo.
  • Retro Komputery: jedne z pierwszych komputerów powszechnie dostępnych dla konsumentów, popularne sprzęty lat 80., pierwsze komputery multimedialne.
  • Automaty Arcade: w kolekcji znajduje się około dziesięciu automatów.
  • Gry Przenośne: począwszy od tych zasilanych siłą naszych mięśni czy grawitacji, po miniaturki konsol wideo.
  • Komputery Apple: replika pierwszego komputera Apple oraz egzemplarze z szeregu kolejnych modeli.
  • Czytelnia: udostępnione są m.in. czasopisma z lat 80. i 90., instrukcje obsługi do komputerów z epoki, książki i poradniki.

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: dolnośląskie
Adres: plac Orląt Lwowskich 20A, 53-605 Wrocław

Strona: https://www.gikme.pl/
Wstęp:
płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że w Polsce automaty arcade można było znaleźć w tzw. salonach gier? Znajdowały się one najczęściej przy dworcach kolejowych oraz w miejscowościach turystycznych. Bardzo popularne były też te ruchome – mieszczące się w przyczepach, które podróżowały wraz z wesołymi miasteczkami lub parkowały w pobliżu szkół i osiedli mieszkaniowych.

Inne ciekawe miejsca