Mapa naukowa

Poznaj ciekawe polskie zakątki poszerzające horyzonty! 20 różnorodnych miejsc i obiektów - centra nauki, aktywne kopalnie, siedziby Neandertalczyków, a także ścieżki piesze i rowerowe wiodące przez najciekawsze przyrodniczo tereny.

Byłeś lub będziesz w równie interesującym miejscu, ale nie ma go na naszej mapie? Wrzuć zdjęcie na swój profil na Facebooku lub Instagramie i oznacz je hasztagiem #podrodzedonauki. Najciekawsze z nich trafią do Naukowej Mapy w jej kolejnych odsłonach.

wybrane kategorie

filtruj

Rodzaj

Kraj

znalezionych miejsc: 3

Muzeum Wody w Koszalinie

W Muzeum można obejrzeć kolekcję, w której skład wchodzą m.in. dawne mapy i ryciny wodociągów, stare wodomierze oraz fragmenty drewnianych rur wodociągowych sprzed wieków.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego

Muzeum położone jest na terenie pierwszej na świecie i czynnej do dziś kopalni ropy naftowej. W otoczeniu lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne szyby naftowe, warsztaty wyposażone w narzędzia z epoki i nowoczesne ekspozycje multimedialne.

Interaktywne Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Interaktywne Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to miejsce, w którym dorośli powrócą do lat dzieciństwa, a dzieci zostaną wciągnięte w wir dobrej zabawy. Muzeum zaprasza do zagrania na kilkudziesięciu stanowiskach – komputerach, konsolach i automatach arcade.