Mapa naukowa

Poznaj ciekawe polskie zakątki poszerzające horyzonty! 20 różnorodnych miejsc i obiektów - centra nauki, aktywne kopalnie, siedziby Neandertalczyków, a także ścieżki piesze i rowerowe wiodące przez najciekawsze przyrodniczo tereny.

Byłeś lub będziesz w równie interesującym miejscu, ale nie ma go na naszej mapie? Wrzuć zdjęcie na swój profil na Facebooku lub Instagramie i oznacz je hasztagiem #podrodzedonauki. Najciekawsze z nich trafią do Naukowej Mapy w jej kolejnych odsłonach.

wybrane kategorie

filtruj

Rodzaj

Kraj

znalezionych miejsc: 20

Muzeum Inżynierii i Techniki – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

W Ogrodzie Doświadczeń znajduje się ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki.

Centrum Szyfrów Enigma

Wystawa Centrum Szyfrów Enigma łączy narrację o polskich kryptologach, którzy złamali szyfr Enigmy, z teraźniejszością, opowiadając również o rozwoju świata cyfrowego zainicjowanym przez ich prace.

Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik można swobodnie eksperymentować przy eksponatach na trzech wystawach stałych i jednej czasowej.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to jedyne centrum nauki działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaaranżowane jest na przestrzeni dawnego młyna żytniego, silosów zbożowych i budynków administracyjnych.

Rezerwat Przyrody „Obary”

Obary to rezerwat torfowiskowy, utworzony na powierzchni 82,25 ha, którego celem jest zachowanie naturalnych fragmentów torfowiska przejściowego i wysokiego, a także ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt.