ADAMED ADAMED ADAMED ADAMED

Laureaci II Edycji

Druga edycja projektu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Zgłosiło się do niej prawie 3500 uczestników, którzy wzięli udział w innowacyjnej, naukowej grze, odbywającej się w wirtualnej rzeczywistości.

Milena Malcharek

Milena
Malcharek

Mateusz Wawrzeńczyk

Mateusz
Wawrzeńczyk

Maria Michna

Maria
Michna

Maciej Draguła

Maciej
Draguła

Wiktor Czepczyński

Wiktor
Czepczyński

Jakub Wornbard

Jakub
Wornbard

Jakub Dranczewski

Jakub
Dranczewski

Małgorzata Róg

Małgorzata
Róg

Jaromir Hunia

Jaromir
Hunia

Agata Janczak

Agata
Janczak

 • Milena Malcharek

  Milena Malcharek

  Milena zdobyła tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

  Milena jest uczennicą I klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie o profilu biologiczno-chemicznym. Od dziecka interesowała się nauką we wszystkich jej przejawach, a parę lat temu zauważyła, że najbardziej pasjonują ją takie dziedziny jak biologia komórkowa czy biochemia. W przyszłości chciałaby poświęcić się pracy naukowej, szczególnie opracowywaniu nowych leków i badaniu podstawowych elementów budulcowych ludzkiego (i nie tylko) organizmu – komórek i cząsteczek na nie się składających. Lubi też chemię, szczególnie różnego rodzaju „wybuchowe” doświadczenia. W czasie wolnym udziela się w szkolnym chórze, uczestniczy w zajęciach teatralnych, a także czyta książki popularnonaukowe i fantasy. Jej absolutnym idolem jest J.R.R. Tolkien. Uwielbia też uczyć się języków obcych, ponieważ bardzo zależy jej na studiach za granicą. Największym marzeniem Agaty jest zdobycie Nagrody Nobla.

  Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

  Milena rozpoczęła konsultacje dopiero w październiku tego roku, ale już zdążyła dowiedzieć się wielu rzeczy na temat realiów pracy naukowca, a także struktury artykułów naukowych (i tego, jak je czytać) oraz zdobyła adresy kilku ciekawych portali internetowych poświęconych nauce. Podczas weekendowych zajęć w Warszawie, w ramach przygotowań do Olimpiady Chemicznej (w której pragnie wziąć udział w przyszłym roku), miała też okazję uczestniczyć w warsztatach z miareczkowania oraz analizy ilościowej.

  Największe sukcesy naukowe:

  Milena zdobyła 7 tytułów laureata (z języka francuskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, języka polskiego, biologii i chemii) oraz 3 tytułów finalisty (z języka angielskiego, matematyki i fizyki) w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wzięła także udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP oraz została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

  Dalsze plany naukowe:

  W tym roku Milena chciałaby wziąć udział w konkursie neurobiologicznym Brain Bee i odbyć staż w laboratoriach Adamedu lub w innej instytucji badawczej. Natomiast w przyszłym roku, po tegorocznych zajęciach dodatkowych i konsultacjach edukacyjnych, chętnie spróbuje swoich sił w Olimpiadzie Biologicznej, Olimpiadzie Chemicznej, a także rozmaitych konkursach chemicznych organizowanych przez uniwersytety i politechniki. Agata będzie się też starać intensywnie podnosić swoje kompetencje lingwistyczne, mając nadzieję na znalezienie sponsora, który umożliwiłby jej wyjazd na obóz językowy za granicą. W dalszej przyszłości pragnęłaby zrealizować związany z naukami biologicznymi projekt badawczy i aplikować do zagranicznych uniwersytetów. Największym marzeniem Agaty są studia na Uniwersytecie Cambridge.

 • Mateusz Wawrzeńczyk

  Mateusz Wawrzeńczyk

  Mateusz jest medalistą Olimpiady Biologicznej w Hanoi!

  Mateusz jest studentem I roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Fakt ten jest wynikiem z jednej strony zainteresowania Mateusza biologią i chemią, które przełożyło się na wyniki olimpiad, z drugiej ambicji, która towarzyszyła mu na każdym etapie edukacji i która powodowała, iż zawsze wysoko stawiał sobie poprzeczkę wymagając od siebie wiele. Mimo wszystko Mateusz jest przekonany, iż zgłębianie tajników tak ścisłych nauk nie przeszkadzało mu nigdy w byciu osobą kreatywną, otwartą, zaangażowaną w życie klasy czy szkoły. W chwilach wolnych od nauki Mateusz biega, ćwiczy, stara się utrzymać sprawność ciała, która niewątpliwie idzie w parze z hartem ducha potrzebnym do realizacji nowych zadań.

   

  Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

  Konsultacje edukacyjne pomogą Mateuszowi w podjęciu decyzji o przyszłej specjalizacji.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Zdobycie brązowego medalu na 27. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi, tytułu laureata 4. miejsca XLV Olimpiady Biologicznej oraz tytułu laureata 11. miejsca XLIV Olimpiady Biologicznej a także tytuł laureata sześciu gimnazjalnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych z przedmiotów: chemia, biologia, fizyka, matematyka, geografia, historia.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Mateusz rozpoczął studia na kierunku lekarskim, planuje rozwijać swoje naukowe pasje na polu medycznym, w naukowych kołach studenckich, czy międzynarodowych zrzeszeniach studentów medycyny.

   

 • Maria Michna

  Maria Michna

  Maria jest laureatką konkursu przedmiotowego z chemii!

  Maria w tym roku szkolnym będzie zdawać maturę, a następnie planuje podjęcie studiów medycznych.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Maria jest laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii. Jej największym naukowym osiągnięciem jest także prowadzenie projektu pt. „Urządzenia wspomagające pracę komór serca. Dlaczego u pacjentów wspomaganych wirowymi pompami krwi trudno jest zmierzyć puls i ciśnienie tętnicze krwi” i prezentacja wyników na konferencji BioMedTech Silesia 2015.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Uczestnictwo w konkursach i olimpiadach naukowych oraz rozwijanie własnych projektów badawczych.

   

 • Maciej Draguła

  Maciej Draguła

  Maciej jest finalistą konkursu Młodych Naukowców E(x)plory!

  W fizyce najbardziej lubi fakt, że za pomocą precyzyjnego języka – matematyki opisuje otaczający nas świat. Informatyka natomiast pozwala ten świat rozwijać i zmieniać wykorzystując narzędzia, jakimi są komputery. Nauka jest jego pasją i pozwala nam odkrywać jak bardzo niesamowity jest świat, w którym żyjemy. Ponadto niejako zmusza nas do nieustannego zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, co uwielbiam robić Maciej. W wolnym czasie pochłania go również ekonomia, polityka i sport. Maciej uczestniczy w konferencjach European Youth Parliament oraz Model United Nation, które pomagają zdobywać wiedzę o świecie. W weekendy gra w koszykówkę lub siatkówkę i ogólnie stara się nie być stereotypowym naukowcem. Jest kibicem Realu Madryt. Ulubiony cytat Macieja to: „Only the people who are crazy enough to think that can change the world are the ones who do” Steve’a Jobs’a.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Zdobycie tytułu finalisty Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory, zajęcie 8 i 9 miejsca w IX i X Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym w kat. szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 miejsca w VII Otwartych Mistrzostwach Opola w Programowaniu Zespołowym. Ponadto Maciej odbył staż naukowy w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej oraz wziął udział w 81st International Session of the EYP Dublin Belfast oraz w 82nd International Session of the EYP RISE 2016.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Maciej zamierza na razie ukończyć projekt rozpoczęty w ZFS CBK PAN oraz przygotować aplikacje na uniwersytety do UK oraz do USA. W przyszłym roku chciałby rozpocząć pracę nad aplikacją na urządzenia mobilne lub odbyć staż w firmie programistycznej.

   

 • Wiktor Czepczyński

  Wiktor Czepczyński

  Wiktor zajął VI miejsce w konkursie SUPERMATEMATYK!

  Wiktor jest osobą otwartą na wiedzę i nie boi się tego, co nieznane. Chętnie oferuje koleżankom i kolegom pomoc w nauce, bo uważa, że zdobyta przez niego wiedza jest po to, aby się nią dzielić.

   

  Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

  Program pomógł Wiktorowi w przygotowaniach do Olimpiady Chemicznej i matury.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Zajęcie VI miejsca w konkursie SUPERMATEMATYK.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Wiktor planuje aplikować na Politechnikę Warszawską na Wydział Fizyki lub Chemii oraz prestiżowe uczelnie w Wielkiej Brytanii.

   

 • Jakub Wornbard

  Jakub Wornbard

  Jakub jest laureatem Olimpiady Matematycznej i Informatycznej Gimnazjalistów!

  Jakub jest osobą otwartą na ludzi, chętnie podejmuje wyzwania, a także konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów.

  Największe sukcesy naukowe:

  Największymi naukowymi osiągnięciami Jakuba są tytuły laureata Xi I Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów oraz konkursu kuratoryjnego z fizyki, a także zdobycie IV miejsca w konkursie o puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania.

  Dalsze plany naukowe:

  W przyszłości Jakub planuje udział w licealnych olimpiadach przedmiotowych z Matematyki i Fizyki. Chciałby też zdobyć umiejętności w zakresie fizyki doświadczalnej, nauczyć się obsługi oprogramowania potrzebnego fizykom oraz bardziej zaawansowanych metod matematycznych. Ponadto Jakub chciałby zrealizować projekt badawczy.

 • Jakub Dranczewski

  Jakub Dranczewski

  Jakub otrzymał stypendium w Dulwich College!

  Jakub jest fizykiem, matematykiem, informatykiem i trochę humanistą. Pasjonuje go to, jak w ciekawy sposób jesteśmy w stanie opisać zachowanie świata za pomocą wzorów, szczególnie te jego aspekty, których nie widać gołym okiem. Poza nauką lubi jeździć na rowerze, czytać (głównie fantastykę) oraz pisać wiersze. Jest członkiem stowarzyszenia Młodzi Lokalni, wraz z którym stara się aktywizować lokalną młodzież. Dwa lata temu został podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, przez dwa lata uczył się w I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze, a obecnie uczęszcza do Dulwich College w Londynie.

   

  Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

  Jako że ten rok szkolny Jakub spędził w Anglii, jest dość nietypowym przypadkiem i to, jak będą wyglądać jego konsultacje wciąż się krystalizuje. Prawdopodobnie będzie miał szansę pojechać na konferencję Science: Polish Perspectives w Oxfordzie. Trwają także poszukiwania tutora wśród obecnych studentów Cambridge, który mógłby prowadzić z Jakubem konsultacje za pośrednictwem Skype.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Otrzymanie stypendium naukowego na rok edukacji w Dulwich College od Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, dostanie się do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także prowadzenie projektów badawczych (jRED, kropki kwantowe) czy część doświadczalna etapu rejonowego Olimpiady Fizycznej. Jakub uzyskał również pięć tytułów laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych z fizyki, matematyki, chemii i języka polskiego.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Podczas roku spędzonego w Dulwich College Jakub chce jak najlepiej wykorzystać swoją obecność w Londynie – chodzić na otwarte wykłady, poprawiać znajomość języka angielskiego, korzystać z możliwości, jakie daje mu szkoła. Startuje też w Turnieju Młodych Fizyków (IYPT), który jest bardzo ciekawym i wymagającym konkursem zespołowym polegającym na rozwiązywaniu złożonych problemów fizycznych. Chciałby też dalej pracować z kropkami kwantowymi, bo pierwsza próba ich syntezy dała zachęcające rezultaty. Próbuje dostać się na Cambridge, ale oczywiście rozważa też inne uczelnie. Swoją przyszłość chciałby związać z fizyką – jest ona jego pasją i ma nadzieję, że uda mi się wciąż ją rozwijać i wykorzystywać.

   

 • Małgorzata Róg

  Małgorzata Róg

  Małgosia jest laureatką Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów!

  Spośród wszystkich zagadnień, z którymi dotąd spotkała się Małgorzata, najbardziej fascynuje ją matematyka. Podoba jej się jej abstrakcyjność i to, że jest uniwersalnym językiem do opisu świata. Małgorzatę zachwyca to, że „oderwane od rzeczywistości” rozmyślania posiadają odbicia w otaczającym nas świecie. Ponadto fizyka czy też programowanie są dla niej wyzwaniem i ciekawą rozrywką umysłową. Poza naukami ścisłymi Małgorzata interesuje się też „działaniem” ludzi – psychologią i socjologią. Jest osobą cichą, ale gdy znajdzie odpowiedniego rozmówcę chętnie dyskutuje na interesujące ją tematy.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Zdobycie tytułu laureata Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Dalszy plany naukowe Małgorzaty na pewno obejmują naukę programowania, a także wzięcia udziału w Olimpiadach matematycznej i fizycznej.

   

 • Jaromir Hunia

  Jaromir Hunia

  Jaromir jest laureatem konkursów kuratoryjnych!

  Jaromir jest pasjonatem leśnych bezdroży i bezpośredniego podglądania natury, zwłaszcza bieszczadzkiej, gdzie jej potęga splata się z tajemniczą historią. Ponadto kolekcjonował znaczki, monety i owady.

  Największe sukcesy naukowe:

  Jaromir prowadził pracę badawczą dotyczącą wpływu mikroorganizmów na rozkład tworzyw polimerowych, wziął udział w konkursie Młodych Naukowców E(x)plory, zdobył tytuł laureata konkursów kuratoryjnych z biologii, geografii, j. polskiego, tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego z chemii oraz zdobył I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Megamózgi.

  Dalsze plany naukowe:

  Jaromir chce zdobywać nowe umiejętności w dziedzinach, które go pasjonują (biologia, chemia) by móc je wykorzystać w projektach naukowych i uzyskać odpowiedzi na pytania, których coraz więcej pojawia się w miarę brnięcia w naukę. Biotechnologia i dziedziny wykorzystujące wiedzę biologiczną w praktyce (z którymi wiąże swoją przyszłość) czy to w poszukiwaniu leków na uciążliwe choroby czy nowych rozwiązaniach technologicznych pozwalają także odkryć głęboką prawdę (czy też tajemnicę) o życiu – a przez to – o nas samych.

 • Agata Janczak

  Agata Janczak

  Agata jest finalistką w chemicznym konkursie kuratoryjnym!

  Agata ma wiele zainteresowań, od sportowych (jazda konna, siatkówka) przez społeczne (psychologia ) aż po naukowe (chemia a w szczególności biochemia, biologia, medycyna). Uwielbia także podróże. Tymi, które wywarły na Agacie największe wrażenie, były podróż do Chin oraz rejs na Pogorii. Ostatnio wprawia się w angielskim. Niestety wszystkiego nie da się pogodzić, dlatego niektóre pasje czekają na wakacje – Agata chciałaby zrobić w tym roku patent żeglarski i pojechać na obóz jeździecki.

   

  Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

  Agata ma zajęcia z przedmiotów, z których potrzebuje poszerzyć wiedzę potrzebną w przygotowaniu do matury czy Olimpiady. Półtorej godziny tygodniowo poświęca na przygotowania do BMAT-ów. Każda godzina zajęć daje Agacie bardzo dużo, a prowadzący pokazują inne, bardziej wnikliwe spojrzenie na dany przedmiot i naprawdę dobrze motywują do pracy.

   

  Największe sukcesy naukowe:

  Największe osiągnięcia naukowe Agaty to wystartowanie w Olimpiadzie, tytuł finalistki w chemicznym konkursie kuratoryjnym, odbycie stażu na Wydziale Chemicznym PW oraz zostanie stypendystką programu ADAMED SmartUP.

   

  Dalsze plany naukowe:

  Agata chciałaby zdobyć tytuł finalisty lub laureata na Olimpiadzie Chemicznej, zdać dobrze maturę, a następnie dostać się na Medycynę na Oxbridge. W wakacje chciałaby też odbyć staże medyczne lub biologiczne, tak by rozwinąć swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę w tym zakresie.

   

Patroni honorowi

Partnerzy

Logo Logo Logo

Serwis na swoich stronach www wykorzystuje m.in. pliki cookies

w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.