Aleksandra Janowska

Ola jest autorką pracy badawczej na Olimpiadę Biologiczną!

Uczennica XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie, laureatka wielu konkursów z zakresu nauk biologicznych, matematycznych i języka angielskiego. Za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Entuzjastka nie tylko nauk ścisłych lecz również malarstwa, literatury, śpiewu oraz języków obcych. Jest członkiem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także kół naukowych w szkole – biologicznego i chemicznego. Z organizacji mniej naukowych, ale jednak wciąż związanych z biologią, jestem wolontariuszką Greenpeace’u.

Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP: 

Ola dzięki zajęciom dostosowanym do swoich potrzeb rozwija swoje pasje, a także przygotowuje się do udziału w licznych konkursach. Konsultacje ADAMED SmartUP umożliwiły jej także sprecyzowanie planów na przyszłość oraz wyznaczenie kroków, które musi wykonać, aby zrealizować swoje marzenie o studiowaniu za granicą. Dzięki programowi, w wakacje może odbyć staż badawczy w ośrodku naukowym, gdzie pozna praktyczną stronę najbardziej interesujących ją dziedzin, a także zdobędzie bezcenne doświadczenia w pracy laboratoryjnej.

Największe sukcesy naukowe: 

Ola jest najbardziej dumna z napisania pracy badawczej na Olimpiadę Biologiczną. Praca została bardzo wysoko oceniona, a po rozbudowaniu wysłana do Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS). Dotyczyła ona charakterystyki florystycznej nasypu kolejowego, więc nie była związana z najbardziej interesującymi ją zagadnieniami, ale jej napisanie było bardzo rozwijające i nauczyło ją formułowania naukowych tekstów. Ola jest także dumna z tego, że udało się przejść do finału Olimpiady Biologicznej. Ma nadzieję, że w tym roku uda jej się zostać laureatką.

Dalsze plany naukowe: 

Marzeniem Oli jest studiowanie na University of Cambridge. Dzięki zajęciom z biologii prowadzonym w języku angielskim zna specjalistyczne słownictwo, które na pewno przyda mi się jej podczas studiowania za granicą.