Anna Sieńko

Laureatka nagrody głównej 1. edycji programu ADAMED SmartUP i absolwentka II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Od 2017 roku studentka kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2018 roku podjęła decyzję o ponownej aplikacji na uczelnie w Anglii i od października rozpoczyna studia medyczne na Uniwersytecie w Cambridge.

Od zawsze medycyna była moim pierwszym wyborem. Również w trakcie obozu naukowego ADAMED SmartUP uczestniczyłam w zajęciach o tym profilu i dzięki nim zaczęłam myśleć nie tylko o medycynie klinicznej, ale także o części bardziej naukowej. Liczę, że studia w Cambridge umożliwią mi połączenie tych dwóch aspektów, ponieważ chciałabym poznać medycynę również od tej drugiej strony.

Program ADAMED SmartUP pomógł Ani w przygotowaniach do matury międzynarodowej i aplikacji na studia medyczne w Cambridge. Dodatkowo, dwutygodniowy wakacyjny wyjazd do Londynu pozwolił jej także odwiedzić zagraniczne szpitale oraz wziąć udział w kursach praktycznych.

Najbliższe plany naukowe Ani to rozpoczęcie studiów w Cambridge i skorzystanie z możliwości rozwoju, jakie otrzyma od Uniwersytetu.