Jaromir Hunia

Jaromir jest laureatem konkursów kuratoryjnych!

Jaromir jest pasjonatem leśnych bezdroży i bezpośredniego podglądania natury, zwłaszcza bieszczadzkiej, gdzie jej potęga splata się z tajemniczą historią. Ponadto kolekcjonował znaczki, monety i owady.

Największe sukcesy naukowe:

Jaromir prowadził pracę badawczą dotyczącą wpływu mikroorganizmów na rozkład tworzyw polimerowych, wziął udział w konkursie Młodych Naukowców E(x)plory, zdobył tytuł laureata konkursów kuratoryjnych z biologii, geografii, j. polskiego, tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego z chemii oraz zdobył I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Megamózgi.

Dalsze plany naukowe:

Jaromir chce zdobywać nowe umiejętności w dziedzinach, które go pasjonują (biologia, chemia) by móc je wykorzystać w projektach naukowych i uzyskać odpowiedzi na pytania, których coraz więcej pojawia się w miarę brnięcia w naukę. Biotechnologia i dziedziny wykorzystujące wiedzę biologiczną w praktyce (z którymi wiąże swoją przyszłość) czy to w poszukiwaniu leków na uciążliwe choroby czy nowych rozwiązaniach technologicznych pozwalają także odkryć głęboką prawdę (czy też tajemnicę) o życiu – a przez to – o nas samych.