Maksymilian Głowacki

Laureat nagrody głównej i stypendysta 1. edycji programu ADAMED SmartUP, absolwent XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie, dwukrotny laureat Olimpiady Chemicznej oraz trzykrotny laureat Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Podczas obu wydarzeń otrzymał tytuł Najlepszego Chemika Organika. W 2017 roku rozpoczął Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodniczne (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których jest studentem aż 8 wydziałów.

Moim kierunkiem głównym jest fizyka realizowana w trybie indywidualnym. Natomiast chemię wybrałem jako kierunek poboczny. Decyzja co do aplikacji na studia nie była prosta, ponieważ w klasie maturalnej miałem wiele pomysłów na swoją przyszłą karierę. Ostatecznie postawiłem na fizykę i był to bardzo dobry wybór. Z pewnością w podjęciu tej decyzji pomógł mi obóz naukowy ADAMED SmartUP oraz wyjazd na London International Youth Science Forum w ramach programu konsultacji, gdzie przekonałem się jak wiele możliwości rozwoju posiadam. 

W ramach konsultacji edukacyjnych Maks odwiedził również Europejską Organizację Badań Jądrowych (CERN) oraz uczestniczył w zajęciach z fizyki, chemii i języka angielskiego. Swoje zainteresowania naukowe rozwija przy realizacji projektów studenckich, m.in. budowy modelu dydaktycznego tomografu komputerowego przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Maks samodzielnie napisał także oprogramowanie do urządzenia, które pozwoliło na jego  prawidłowe funkcjonowanie.

W najbliższym czasie planuję zaangażować się w projekt związany z radiofarmaceutykami, który stanowi połączenie chemii i fizyki. Rozważam również wyjazd zagraniczny na wymianę międzyuczelnianą. Chciałbym studiować w Genewie bądź Teksasie, gdzie istnieje możliwość uzyskania podwójnego dyplomu magistra z fizyki. Jeśli plany te dojdą do skutku, z pewnością dużym wsparciem w realizacji tych marzeń będzie stypendium przyznane mi w ramach programu ADAMED SmartUP.