Marcin Bąk

Marcin uzyskał zaproszenie do Uniwersytetu w Cambridge!

Uczeń XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie. Finalista Olimpiady Wiedzy Technicznej i wyróżniony finalista Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej. Miłośnik nauk ścisłych, mechaniki, lotnictwa oraz języków obcych – w tym języka japońskiego.

 

Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

Marcin brał udział w zajęciach z matematyki, fizyki, języka polskiego oraz języka niemieckiego, które bardzo go rozwinęły i pozwoliły spojrzeć na różne aspekty z innej perspektywy. Na lekcjach fizyki nauczył się robić prawdziwe doświadczenia, co jest nieocenione w karierze inżyniera czy fizyka przy pisaniu sprawozdań z eksperymentów. Konsultacje naukowe poszerzyły jego horyzonty i pomogły mu się przygotować do rozmów na Cambridge. Marcin teraz zauważa jeszcze więcej rzeczy i szukam rozwiązań tam gdzie nigdy wcześniej by ich nie szukał.

 

Największe sukcesy naukowe:

Dla Marcina największym sukcesem jest uzyskanie oferty z Uniwersytetu w Cambridge. Jest to owoc wszystkich jego dotychczasowych. Wcześniejszym większym sukcesem był finał krajowej Olimpiady Wiedzy Technicznej, finał Konkursu Fizycznego Politechniki Warszawskiej i zbudowanie z Oskarem Grudzińskim (również laureatem programu ADAMED SmartUP) modelu szybowca własnego projektu.

 

Dalsze plany naukowe:

Marcin otrzymał ofertę studiowania inżynierii na University od Cambridge. Myśli o tym, by rozpocząć karierę jako inżynier.