Oskar Grudziński

Oskar jest uczestnikiem Turnieju Młodych Fizyków!

Uczeń II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, który wraz z drużyną klubu naukowego “Fenix” zajął pierwsze miejsce w Polsce i złoty medal w zawodach Turnieju Młodych Fizyków, a osiągnięcia zespołu prezentował podczas Mistrzostw Świata Młodych Fizyków w Tajlandii, gdzie również zdobył złoty medal. Lotnictwo, modelarstwo, szachy, gra na gitarze, nurkowanie… to tylko nieliczne z jego zainteresowań.

Indywidualny program konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP:

Oskar brał udział w konsultacjach z rachunku różniczkowo-całkowego, programowania w C++ oraz zajęciach przygotowawczych do egzaminu IELTS. Szczególnie podobają mu się zajęcia z matematyki – niejednokrotnie podczas matematycznych dyskusji wyklarował się zupełnie nowy pogląd na jakiś problem naukowy, albo różne teorie zaczęły współgrać ze sobą tworząc spójny obraz. Oskar docenia również, że może brać udział w zajęciach programowania, gdyż uważa, że jest to przydatna umiejętność podczas prac badawczych. Cieszy się, że może być nauczany przydatnych umiejętności w przyjemny sposób.

Największe sukcesy naukowe:

Jego osiągnięciem jest udział w zawodach Turnieju Młodych Fizyków, gdzie wraz z Drużyną zdobył złoty medal i wyjechał jako reprezentacja narodowa na międzynarodowe zawody International Young Physicists’ Tournament w Tajlandii. W ramach Turnieju, uczestnicy szukają rozwiązań kilkunastu otwartych problemów fizycznych, badając różne zjawiska, np. rozpędzanie aluminiowego dysku przez oddziaływanie prądów wirowych z zewnętrznym, zmiennym polem magnetycznym. Ogrom poświęconego czasu i ciężka praca w drużynie Klubu Naukowego ”Fenix” zaowocowały zajęciem przez Polskę drugiego miejsca w świecie, przy czym w wielkim finale nasza drużyna była jedynym reprezentantem ”Zachodu”, ścierając się z drużynami z Chin i Singapuru. Turniej sprawił, że Oskar bardziej zagłębił się w świat fizyki praktycznej.

Dalsze plany naukowe:

Oskar otrzymał oferty studiowania na University of Bristol i University of Manchester.