Jesteś naukowcem pasjonatem? Zgłoś się do FameLabu

15 lutego 2016

Finaliści z lat ubiegłych – Monika A. Koperska i Dariusz Aksamit – zapraszają do tegorocznej edycji konkursu FameLab wszystkich, którzy „są pasjonatami swojej pracy naukowej i chcą zarażać swoim entuzjazmem innych”.

Cześć, to my. Finaliści FameLabu, czyli naukowcy i popularyzatorzy nauki w jednym.

Co robimy? Otwieramy okna pozornie zamkniętych laboratoriów, czyli w ciekawy sposób opowiadamy o skomplikowanych badaniach prowadzonych przez naukowców w Polsce i na świecie.

Dlaczego to robimy? Z wielu powodów na pierwszy plan wysuwa się ten o publicznym finansowaniu nauki – trzeba o niej mówić, bo badania są finansowane z naszych podatków, z pieniędzy każdego z nas.

Co to jest FameLab? To konkurs stworzony w 2005 r. w Wielkiej Brytanii przez organizatorów Cheltenham Festivals. Dziś jego edycje odbywają się w kilkudziesięciu krajach na świecie. Uczestnik FameLabu ma tylko trzy minuty, aby zafascynować publiczność nauką. Może użyć dowolnych rekwizytów, o ile jest je w stanie sam wnieść i obsłużyć na scenie…

Przeczytaj cały artykuł

Autorzy: Monika Koperska i Dariusz Aksamit, Jesteś naukowcem pasjonatem? Zgłoś się do FameLabu, Gazeta Wyborcza, Nauka, 15.01.2015

 

Materiały o podobnej tematyce