Podcast naukowy – Ziemia – odc. 3

30 grudnia 2020

Podcast naukowy ADAMED SmartUP o sposobach, w jakich naukowcy mogą przeciwdziałać zagrożeniom klimatycznym. Odcinek poświęcony zanieczyszczeniom gleby – zasadniczego elementu ekosystemów lądowych, decydującego o utrzymaniu życia na Ziemi. W podcaście naukowym ADAMED SmartUP rozmowy z wybitnymi naukowcami i ekspertami, którzy zajmują się badaniami i poprawą jakości gleby. Dr Anna Łosiak, geolog planetarny z Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu w Exeter wyjaśnia, dlaczego badanie kraterów uderzeniowych na Marsie ma mnóstwo praktycznych zastosowań na Ziemi i dlaczego Mars nigdy nie stanie się dla ludzkości „drugą Ziemią”.

W podcaście naukowym ADAMED SmartUP posłuchacie również rozmowy z dr Alicją Babst-Kostecką z Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, która odkryła, że rzeżusznik Hallera, niewielka i niepozorna europejska roślina może stać się wielkim sprzymierzeńcem w walce o czystą glebę i lepszy klimat.

Ten odcinek podcastu naukowego ADAMED SmartUP to również wywiad z dr. inż. Karolem Wawrzyniakiem z Interdyscyplinarnego Zakładu Analiz Energetycznych Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Dr Wawrzyniak opowiada, w jaki sposób modele matematycznie mogą pomóc nam przejść na bardziej przyjazną dla środowiska gospodarkę energetyczną i co mają z tym wspólnego superkomputery.

Podcast naukowy ADAMED SmartUP to inspiracja i solidna dawka eksperckiej wiedzy dla młodych ludzi interesujących się nowoczesną nauką i możliwościami, jakie przed nimi otwiera.

Dostępny również m.in. na  SPOTIFY

 POBIERZ Transkrypt – Ziemia – odc.3

 

Materiały o podobnej tematyce