Poznaj bliżej naszych laureatów
Laureaci chętni do współpracy z mediami
Choć nie ukończyła jeszcze liceum, już teraz zalicza zaocznie wybrane przedmioty na Politechnice Warszawskiej. Po zdaniu matury zamierza studiować lotnictwo i kosmonautykę. Jej wielką pasją jest inżynieria lotnicza. Wzięła udział w zawodach Learn&Fly 2022, na potrzeby których od podstaw zaprojektowała model szybowca. W tym roku planuje ponowny start. Rozpoczęła też szybowcowe szkolenie teoretyczne, dzięki któremu będzie mogła uzyskać licencję.
Finalistka olimpiady fizycznej – jedna z nielicznych w przeważająco męskim gronie. Szczególnie fascynuje ją fizyka kwantowa. Obecnie aplikuje na staże i testuje różne ścieżki dalszego rozwoju. Jej marzeniem jest zostać naukowczynią i wykładać na prestiżowym uniwersytecie. Tymczasem walczy ze stereotypami dotyczącymi nauk ścisłych – przekonuje, że wcale nie są „trudne i nudne”.
Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonująca się chemią teoretyczną i obliczeniową. Wykorzystuje jej metody do badań z obszaru chemii prebiotycznej, dążących do rozwikłania tajemnicy, jak powstało życie na Ziemi. Zdobyła grant na staż badawczy na Uniwersytecie Harvarda, rozważa aplikację na doktorat w Stanach Zjednoczonych.
Studentka biologii na University of Groningen, gdzie po pierwszym roku otrzymała prestiżową Young Talent Award. Równolegle do trzyletnich studiów realizuje dodatkowy rok w ramach Honours College Programme, który pozwala jej prowadzić własne badania. Obecnie zajmuje się wpływem krótkich peptydów na aktywność białka LRRK2, którego mutacje mają związek ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona.
Studiuje medycynę na Uniwersytecie Oksfordzkim. Interesują go zagadnienia kliniczne związane ze zdrowiem publicznym oraz medycyną stylu życia i żywienia. Brał udział w badaniach pilotażowych masowego testowania populacji na COVID-19. Ich wyniki posłużyły w 2021 r. za podstawę do wprowadzenia w Wielkiej Brytanii programu darmowego testowania przeciw COVID-19 przy użyciu testów antygenowych.
Student EPFL na kierunku mikrotechnicznym. Szczególnie bliska jest mu robotyka – przede wszystkim mobilna i ławicy. W ramach studiów inżynierskich realizuje obecnie projekt w zakresie mikrokontrolerów AVR oraz rozwija konstrukcję precyzyjnego dynamometru.
Student WUM na kierunku lekarskim. Spośród wszystkich dziedzin medycyny najbliższe są mu neurologia i psychiatria. Szczególnie dużo uwagi poświęca chorobom degeneracyjnym, demencjom oraz zaburzeniom afektywnym i psychicznym wywołanym przez zmiany organiczne mózgu. W ramach koła psychiatrycznego pracuje nad projektem z zakresu zaburzeń snu.
Studentka University of Cambridge. Egzaminy po drugim roku zdała z najlepszym sumarycznym wynikiem spomiędzy wszystkich „biologicznych” studentów Natural Sciences. Jako swoją specjalizację wybrała farmakologię. Obecnie uczestniczy w badaniach nad lekami, które mogłyby hamować tworzenie się zakrzepów. Najbardziej interesują ją nowe metody leczenia chorób neurodegeneracyjnych, z którymi wciąż nie umiemy sobie poradzić.
Na Uniwersytecie Wrocławskim studiuje równolegle informatykę i fizykę. W pracy naukowej najmocniej zajmują go takie zagadnienia jak deep learning oraz mechanika kwantowa i matematyczne aspekty fizyki. Jak sam jednak przyznaje – interesuje się wszystkim. Dotychczas odbył staże m.in. w Google’u i CERN-ie. W Szwajcarii uczestniczył w projekcie, który wraz z zespołem zaprezentował na konferencji ACAT 2022 w Bari.
Studia magisterskie z fizyki w Imperial College London ukończył z najlepszym wynikiem na roku. Teraz jest doktorantem w ramach projektu H2020 Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks. Pasjonuje się zjawiskami niezauważalnymi gołym okiem. W swojej obecnej pracy badawczej zajmuje się nanolaserami..
Pierwszą nagrodą w programie stypendialnym ADAMED SmartUP jest udział w dwutygodniowym obozie naukowym.
W każdej edycji spośród 50 uczestników obozu wybieramy 10 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce. Zyskują oni tytuł laureata programu ADAMED SmartUP i przez 10 miesięcy biorą udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych.
Po zakończeniu konsultacji co roku przyznajemy trzem osobom spośród grona laureatów stypendia naukowe na dalszy rozwój.
Stypendyści oznaczeni są ikoną biretu.
EDYCJA
1
1
1
2
2
2
3
3
4
4
4
3
5
5
5
7
7
7
6
6
6
8
8
8
1
1
3
3
3
3
3
3
3
4
4
4
4
4
4
4
2
5
5
5
5
5
5
5
6
6
6
6
6
6
6
7
7
7
7
7
7
7
8
8
8
8
8
8
8
2
2
1
1
1
1
2
2
2
2
9
9
9
9
9
9
9
9
9
9
Biuro prasowe
Strona www biura prasowego: fundacja-adamed.prowly.com
Kontakt z biurem prasowym: biuroprasowe@fundacjaadamed.pl