Nauka w sieci

Gdzie szukać wartościowej wiedzy naukowej.

Portal pełen naukowych artykułów i najświeższych informacji o ciekawych badaniach z całego świata.

Głównym celem portalu jest wspieranie nauk ścisłych w szkołach. Pomoc dydaktyczną stanowią inspirujące artykuły, pomysłowe filmy i ciekawe pytania zadawane przez badaczy z Nowej Zelandii.

Strona poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju. Obejmuje ona dyskusje na temat designu, technologii, transportu, nauki, zdrowia i środowiska.

To strona informująca o przełomowych wydarzeniach ze świata nauki, technologii, zdrowia, środowiska, kultury i historii. Wszystko zawarte w ciekawych artykułach, filmach, zdjęciach i quizach.

Portal na bieżąco dostarcza informacji o otaczającym nas wszechświecie, technologii i astronomii. Wśród artykułów o najnowszych odkryciach NASA znajdują się również filmy oraz niesamowite zdjęcia.

Jedna z najbardziej popularnych stron naukowych w Internecie, którą co miesiąc odwiedza 6 milionów unikalnych użytkowników. Publikuje ona wyniki badań naukowych prowadzonych przez naukowców z całego świata.

RedOrbit to świeża porcja wiadomości o naukach ścisłych, kosmosie, zdrowiu i technologii podana w zabawny i wciągający sposób.

Projektor Jagielloński

Magazyn popularnonaukowy przedstawiający osiągnięcia i badania prowadzone przez naukowców związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Eduscience to innowacyjna platforma udostępniająca bezpłatnie materiały edukacyjne z zakresu nauk ścisłych oraz przyrodniczych, przygotowywane przez naukowców Polskiej Akademii Nauk.

Kanał na YouTube udowadniający, iż nawet najbardziej złożone kwestie ze świata nauki można przedstawić w ciekawy, przystępny sposób.