Program stypendialny

Co możesz zyskać?

Niepowtarzalną szansę na udział w innowacyjnym obozie naukowym

50 najlepszych uczniów, biorących udział w wieloetapowej rekrutacji, zostaje zaproszonych do udziału w innowacyjnym obozie naukowym. Podczas dwóch tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju uczestniczy w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

Program konsultacji edukacyjnych dostosowanych do Twoich potrzeb

Spośród uczestników obozu wybieramy 10 laureatów nagrody głównej, którzy zostają objęci programem konsultacji edukacyjnych dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb. To szansa na rozwinięcie swoich umiejętności poprzez dodatkowe zajęcia przedmiotowe, staże czy pracę w laboratoriach.

Stypendium naukowe

Laureaci nagrody głównej, którzy wykażą się największą motywacją do działania i pasją do nauki otrzymują wsparcie finansowe w postaci stypendium naukowego.


Jak to działa?

Rejestracja online

Gra rekrutacyjna

Aplikacje i rozmowy rekrutacyjne

Innowacyjny obóz naukowy

WYŁONIENIE LAUREATÓW NAGRODY GŁÓWNEJ

Stypendia naukowe

PROGRAM STYPENDIALNY ADAMED SMARTUP W LICZBACH

ponad

2,143,700

odsłon strony www

blisko

60,000

zarejestrowanych uczestników

ponad

31,600

fanów na Facebooku

prawie

2,900

obserwujących na Instagramie

ponad

1,500

uczestników bezpłatnych warsztatów naukowych

Dotychczasowe edycje ADAMED SmartUP

2023 2024
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013

Start: Wrzesień 2023

Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do programu ADAMED SmartUP! Obecnie trwa kolejny etap, do którego zaproszeni zostaną najlepsi gracze. Okres składania aplikacji trwa od 25 stycznia do 16 lutego do 23:59.

Start: Wrzesień 2022

Interesują Cię nauki ścisłe? Jesteś spragniony wiedzy i naukowych doświadczeń? Chcesz otworzyć sobie drzwi do najlepszych uczelni? Jeśli chociażby na jedno z pytań odpowiedziałeś „TAK” to sprawdź swoje umiejętności i zyskaj szansę na udział w wyjątkowym obozie naukowym oraz stypendium naukowe.

Od 1 września br. do 15 stycznia 2023 r. weź udział w naszej grze rekrutacyjnej, w której zmierzysz się z zagadnieniami z dziedzin: biologii, chemii, medycyny, fizyki oraz astrofizyki.

Użytkowników z najlepszymi wynikami zaprosimy do kolejnego etapu rekrutacji programu ADAMED SmartUP.

 

Start: Wrzesień 2021

We wrześniu 2021 roku wystartowała 8. edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. Zgłosiło się do niej 11,5 tys. uczniów z całej Polski w wieku od 14 do 19 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach pierwszym etapem rekrutacji był udział w grze naukowej online. Gracze mieli okazję wybrać się na wycieczkę szkolną do Instytutu Badań Jądrowych, zobaczyć tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, a także spotkać się ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok. W punktowanej rozgrywce czekały na nich zadania, łamigłówki oraz pytania wymagające umiejętności logicznego myślenia i łączenia ze sobą faktów.

Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów zostały poproszone o wypełnienie aplikacji rekrutacyjnej. Następnie, wybrane osoby zaproszono na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową programu. Członkowie Rady wybrali 50 uczestniczek i uczestników, którzy w lipcu br. wzięli udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nastolatkowie podzieleni na cztery grupy tematyczne: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nowe technologie, uczestniczyli w warsztatach i wykładach, zajęciach w laboratoriach i wycieczkach do instytucji naukowych.

Spośród uczestników obozu wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy w roku szkolnym 2022/2023 wezmą udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych. Gala finałowa 8. edycji ADAMED SmartUP odbyła się 13 września w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Tegorocznymi laureatami nagrody głównej zostali:

  1. Antoni Bartkowiak z Kielc
  2. Jakub Borowicz ze Złotego Potoku
  3. Mikołaj Cichoń z Katowic
  4. Aleksandra Kobyłecka z Łodzi
  5. Oskar Leksa z Kielc
  6. Anna Olszak z Gliwic
  7. Jan Skiba z Warszawy
  8. Krystian Skowron z Andrychowa
  9. Julia Sosińska z Poznania
  10. Andrzej Wrzesiński z Radziejowa

Podczas gali ogłoszono również nazwiska 3 stypendystów, wyłonionych spośród laureatów nagrody głównej 7. edycji programu. W tym roku zostali nimi: Mateusz Jarek z Łazisk Górnych, Adrianna Jażdżewska z Gdańska i Patryk Wekwejt z Ostrołęki. Rada Naukowa doceniła postępy, które osiągnęli oni w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych. Każda z nagrodzonych osób otrzymała stypendium w wysokości 40 tys. zł.

ÓSMY OBÓZ NAUKOWY ADAMED SMARTUP:

GALA FINAŁOWA 8. EDYCJI ADAMED SMARTUP:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Start: Wrzesień 2020

We wrześniu 2020 roku wystartowała siódma edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. Zgłosiło się do niej prawie 8 tys. uczniów z całej Polski w wieku od 14 do 19 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach proces rekrutacyjny rozpoczął się od rejestracji na platformie online, a jego pierwszym etapem był udział w grze. Gracze musieli się zmierzyć z takimi wyzwaniami, jak zanieczyszczenie środowiska, problemy z efektywnością recyklingu czy zaburzenie równowagi biologicznej Bałtyku. Do rozwiązania mieli angażujące zadania i wymagające łamigłówki. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie w grze i przesłali dokumenty aplikacyjne, zostali zaproszeni na rozmowy rekrutacyjne. Na ich podstawie Rada Naukowa programu wybrała 50 osób, które wzięły udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym. Obóz odbył się w formule online w sierpniu 2021 roku. Jego uczestnicy, podzieleni na cztery grupy tematyczne związane z chemią i biochemią, medycyną i naukami medycznymi, inżynierią i robotyką oraz fizyką i nowymi technologiami, uczestniczyli w warsztatach i wykładach, a także budowali domowe laboratoria z narzędzi dostarczonych przez organizatora programu.

Spośród uczestników obozu wyłoniono dziesięcioro laureatów nagrody głównej, którzy w roku szkolnym 2021/2022 wezmą udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych. Gala finałowa siódmej edycji ADAMED SmartUP odbyła się 2 września. Laureatami zostali:

  • Alessandra Jabłonowska z Łomianek Dolnych
  • Mateusz Jarek z Łazisk Górnych
  • Adrianna Jażdżewska z Gdańska
  • Szymon Marczuk z Olsztyna
  • Tomasz Prokop z Warszawy
  • Magdalena Puzio z Elbląga
  • Borys Sobieraj z Kamieńca Ząbkowickiego
  • Julia Tondera z Warszawy
  • Marcel Tułasiewicz z Torunia
  • Patryk Wekwejt z Ostrołęki

Podczas gali ogłoszono również nazwiska trojga stypendystów, laureatów nagrody głównej szóstej edycji programu. To Piotr Grynfelder z Warszawy, Róża Okoń z Kielc oraz Bartosz Poniewierka z Rybnika. Rada Naukowa doceniła postępy, które osiągnęli w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych. Każda z nagrodzonych osób otrzymała stypendium w wysokości 40 tys. zł.

SIÓDMY OBÓZ NAUKOWY ADAMED SMARTUP:

GALA FINAŁOWA 7. EDYCJI ADAMED SMARTUP:

Start: Wrzesień 2019

Szósta edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Zgłosiło się do niej ponad 8 tys. uczestników w wieku 14-19 lat. Jak co roku proces rekrutacyjny rozpoczął się od rejestracji online oraz udziału w naukowej grze alternatywnej rzeczywistości. Osoby, które podjęły to wyzwanie miały okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętność analitycznego myślenia, rozwiązując zagadki z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.  Następnie, na podstawie uzyskanych w grze wyników, analizy ich dokumentów aplikacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową, wyłoniono 50 uczestników szóstego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Wyjątkowo ze względu na pandemię COVID-19 odbył się on w formie online.

Nazwiska dziesięciu laureatów nagrody głównej ogłoszono 7 września 2020 r. podczas uroczystej gali, która podobnie jak obóz została zorganizowana w przestrzeni online. W tym roku tytuł laureata i nagrodę główną, czyli program konsultacji edukacyjnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb otrzymali:

  • Oskar Dąbkowski z Mierzyna,
  • Piotr Grynfelder z Warszawy,
  • Igor Jaszczyszyn z Grodziska Mazowieckiego,
  • Krzysztof Kwiatkowski z Michałowic,
  • Róża Okoń z Kielc,
  • Bartosz Poniewierka z Rybnika,
  • Greta Skorupska-Ruiz z Warszawy,
  • Michał Rząsa z Nysy,
  • Wojciech Szumlański z Opoczna,
  • Kamil Tkacz z Warszawy.

W trakcie wydarzenia, po roku wytężonej pracy w ramach konsultacji, spośród ubiegłorocznych laureatów zostało wyłonionych także trzech stypendystów: Julia Kalinowska, Kamil Petryczkiewicz oraz Kinga Mastej.

SZÓSTY OBÓZ NAUKOWY ADAMED SMARTUP:

GALA FINAŁOWA 6. EDYCJI ADAMED SMARTUP:

Start: Październik 2018

Piąta edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się w październiku 2018 roku. Zgłosiło się do niej 7 tys. uczestników w wieku 15-19 lat. Jak co roku proces rekrutacyjny rozpoczął się od rejestracji online oraz udziału w naukowej grze alternatywnej rzeczywistości. W jej trakcie uczniowie wcielili się w rolę młodych naukowców pracujących w czterech laboratoriach tematycznych: biomedycznym, informatycznym, biochemicznym oraz astrofizycznym. Następnie, na podstawie uzyskanych w grze wyników, analizy ich dokumentów aplikacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową wyłoniono 50 uczestników piątego obozu naukowego ADAMED SmartUP, który po raz kolejny odbył się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nazwiska dziesięciu laureatów nagrody głównej ogłoszono 10 września 2019 r. podczas uroczystej Gali zorganizowanej w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Tytuł laureat i nagrodę główną, czyli program konsultacji edukacyjnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb otrzymali: Rafał Bereś z Zielonej Góry, Julia Kalinowska ze Słupska, Bartłomiej Leks z Będzina, Konrad Łęgowski z Lubiszewa Tczewskiego, Kinga Mastej z Rzeszowa, Kamil Petryczkiewicz z Konstancina-Jeziorny, Władysław Sowul z Suwałk, Aleksander Stawiarski z Warszawy, Stanisław Szleszkowski z Wrocławia i Cezary Wystup z Dąbrowej.

W trakcie wydarzenia po 10 miesiącach opieki mentorskiej spośród laureatów poprzedniej edycji zostało wyłonionych także trzech stypendystów: Katarzyna Łyczek, Marcin Maniak oraz Laura Meissner.

OBÓZ NAUKOWY V EDYCJI PROGRAMU 

GALA FINAŁOWA V EDYCJI PROGRAMU

 

Start: Październik 2017

Czwarta edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Zgłosiło się do niej ponad 9 tys. uczestników, którzy proces rekrutacyjny rozpoczęli udziałem w naukowej grze alternatywnej rzeczywistości. Uczniowie z całej Polski wcielili się w rolę naukowego dziennikarza pracującego w redakcji czasopisma technologicznego, który podjął się rozwikłania zagadki firmy Mistery Solutions. Następnie, na podstawie wyników gry, analizy ich dokumentów aplikacyjnych, testu oraz rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową wyłoniono 50 uczestników innowacyjnego obozu. Po raz trzeci odbył się on w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Finalnie, nazwiska laureatów nagrody głównej ogłoszono 12 września 2018 r. podczas uroczystej Gali w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Nagrodę główną, czyli program konsultacji edukacyjnych, dopasowany do potrzeb i naukowych marzeń laureata uzyskali: Michał Duchniewicz, Kevin Wawrzyn, Jan Domański, Małgorzata Gniadek, Natalia Puczek, Marcin Maniak, Jean Rauber, Katarzyna Łyczek, Laura Meissner oraz Dawid Zapolski. Po 10 miesiącach opieki mentorskiej i dalszego rozwijania własnych pasji wyłoniono też trzech stypendystów 3. edycji: Anię Kotańską, Jędrzeja Machtyla oraz Weronikę Ormaniec.

OBÓZ NAUKOWY IV EDYCJI PROGRAMU

 

GALA FINAŁOWA

Start: Wrzesień 2016

Trzecia edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Zgłosiło się do niej blisko 7 tys. uczestników, którzy proces rekrutacyjny rozpoczęli udziałem w internetowej grze tekstowej tzw. naukowym survivalu. Następnie, na podstawie wyników, analizy ich dokumentów aplikacyjnych, testu oraz rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową wyłoniono 50 uczestników innowacyjnego obozu. Po raz drugi odbył się on w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nowością były zajęcia z posiewów bakterii czy proteolizy białek. Obozowicze odwiedzili również Centrum Badawczo-Rozwojowe Adamedu w Pieńkowie, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Finalnie ci, którzy wykazali się największym potencjałem i zaangażowaniem zostali laureatami nagrody głównej. 10 nazwisk wyłonionych zostało podczas uroczystej Gali 5 września 2017 r., która odbyła się w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie. Nagrodę główną, czyli 10-miesięczny pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych otrzymali: Wiktor Jaśniak, Magdalena Justyniarska, Piotr Juszczyk, Aleksandra Kamizela, Marcin Kępa, Anna Kotańska, Jędrzej Machtyl, Maciej Maciuszek, Bartosz Multan I Weronika Ormaniec. Po 10 miesiącach opieki mentorskiej i dalszego rozwijania własnych pasji wyłoniono też trzech stypendystów 2. edycji programu: Milenę Malcharek, Jakuba Wornbarda oraz Jaromira Hunię.

OBÓZ NAUKOWY III EDYCJI PROGRAMU

GALA FINAŁOWA

Start: Wrzesień 2015

Druga edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Zgłosiło się do niej prawie 3500 uczestników, którzy wzięli udział w innowacyjnej, naukowej grze, odbywającej się w wirtualnej rzeczywistości. Jej celem było przede wszystkim sprawdzenie umiejętności logicznego oraz kreatywnego myślenia „out of the box”. Młodzi ludzie stawili czoła zaskakującym zagadkom oraz nieoczekiwanym zwrotom akcji. Następnie, po weryfikacji otrzymanych dokumentów aplikacyjnych oraz na podstawie rozmów kwalifikacyjnych z Radą Naukową wyłoniono 50 najzdolniejszych, którzy w sierpniu wzięli udział w drugim innowacyjnym obozie naukowym.

Finalnie, najzdolniejsi i najbardziej ambitni – dziesięcioro uzdolnionych laureatów nagrody głównej – ogłoszonych zostało 12 września 2016 r. podczas uroczystej gali w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Nagrodę główną, czyli program konsultacji edukacyjnych, dopasowany do potrzeb i naukowych marzeń laureata zyskali Agata Janczak, Jaromir Hunia, Milena Malcharek, Maria Michna, Jakub Wornbard, Wiktor Czepczyński, Maciej Draguła, Mateusz Wawrzeńczyk, Jakub Dranczewski oraz Małgorzata Róg. Po 10. miesiącach opieki mentorskiej i dalszego rozwijania własnych pasji wyłoniono też trzech stypendystów 1. edycji: Maksa Głowackiego, Aleksandrę Janowską oraz Michała Bączyka.

OBÓZ NAUKOWY II EDYCJI PROGRAMU


GALA FINAŁOWA

Start: Wrzesień 2014

Pierwsza edycja programu ADAMED SmartUP została zainaugurowana 17 października 2014 r. debatą naukową, która pozwoliła uczestnikom zapoznać się z ideą tej inicjatywy. Wieloetapowy proces rekrutacji do programu stypendialnego rozpoczęła wirtualna gra alternatywnej rzeczywistości (ang. alternate reality game), pełna ambitnych zagadek z dziedziny biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Sprawdzała ona nie tylko wiedzę uczestników, ale także ich umiejętności logicznego myślenia i szybkiego łączenia faktów. Następnie kandydaci wzięli udział w teście naukowym. Tych, którzy zdobyli w nim największą liczbę punktów poprosiliśmy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych. Kolejnym etapem były rozmowy kwalifikacyjne, przeprowadzane przez Radę Naukową. Finalnie w lipcu 2015 r. na innowacyjny obóz naukowy wyjechało 50 najzdolniejszych uczniów wieku 15-19 lat.

Na podstawie ocen uzyskanych w trakcie rekrutacji oraz wyników zdobytych podczas obozu  wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej: Maksa Głowackiego, Aleksandrę Janowską, Michała Bączyka, Filipa Krawczyka, Annę Sieńko, Marcina Bąka, Oskara Grudzińskiego, Patrycję Paśniewską, Tomasz Białeckiego oraz Bartosz Gąsiorkiewicza. Ich nazwiska poznaliśmy w październiku 2015 r. podczas uroczystej gali finałowej. Otrzymali oni 10‐miesięczną pomoc merytoryczną w postaci konsultacji edukacyjnych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Dzięki niej młodzież mogła rozwijać swoje umiejętności poprzez dodatkowe zajęcia przedmiotowe i językowe, staże i praktyki w laboratoriach oraz na uczelniach wyższych, a także skorzystać ze wsparcia motywacyjnego.

KONFERENCJA INAUGURACYJNA

OBÓZ NAUKOWY I EDYCJI PROGRAMU

Laureaci

Poznaj laureatów programu ADAMED SmartUP