Uczelnie

ETH Zürich – Swiss Federal Institute of Technology Zürich

Europa

Politechnika Federalna w Zurychu to jeden z najlepszych uniwersytetów do studiowania nauk ścisłych i technicznych w Europie. Wykłady są w większości po niemiecku.

Czesne:  644 CHF za semestr

Ludwig-Maximilians-Universität München

Europa

Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium jest najlepszym uniwersytetem w Niemczech do nauki przedmiotów ścisłych. Większość kursów odbywa się w języku niemieckim.

Georg-August-Universität Göttingen

Europa

Uniwersytet w Getyndze jest publicznym uniwersytetem badawczym w Niemczech. Jest to najstarszy uniwersytet w stanie Dolna Saksonia.

Erasmus University Rotterdam

Europa

Uniwersytet Erazma w Rotterdamie znany jest z otwartości na ludzi ze wszystkich zakątków świata. Wysoki poziom edukacji zapewnia zmotywowana i dynamiczna kadra. Uczelnia skupia się na kształceniu w obszarach nauk medycznych, społecznych i ekonomicznych.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 3.316 €/rok

PSL Université Paris

Europa

Uniwersytet PSL pozwala na naukę w sercu francuskiej stolicy. Składa się na niego 11 historycznych szkół i koledży, w tym założony jeszcze w XVI w. Collège de France. Uczelnia pozwala na kształcenie się zarówno w naukach technicznych, jak i w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i sztuki.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 550€ za pierwsze 2 lata i 255€ za trzeci rok

University of Copenhagen

Europa

Edukacja na Uniwersytecie Kopenhaskim w dużej mierze opiera się na działalności naukowej uczelni, atmosferze współpracy oraz dobremu kontaktowi studentów z kadrą dydaktyczną. Kopenhaga jest zaś miastem wręcz stworzonym dla studentów, dzięki czemu można tu odnaleźć idealny balans między nauką i życiem studenckim.

Możliwość studiowania po angielsku: NIE

Czesne: Dla mieszkańców UE brak czesnego

Karolinska Institutet

Europa

Instytut Karolinska jest uczelnią medyczną. Przy czym można na nim studiować zarówno kierunki związane bezpośrednio z leczeniem jak i diagnozowaniem pacjentów, jak i szerzej pojętym zdrowiem (m.in. ekonomika zdrowia, informatyka medyczna, zdrowie publiczne). Instytut znany jest także z tego, że właśnie jego profesorowie corocznie wybierają laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: Dla mieszkańców UE brak czesnego

Źródło zdjęcia: Karolinska Institutet

University Heidelberg

Europa

Uniwersytet w Heidelbergu jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Został ufundowany przez Ruprechta I w 1385 roku. Może się jednak poszczycić nie tylko wielowiekową tradycją, ale i niesłabnącym prestiżem wynikającym z jakości kształcenia i osiągnięć naukowych jego kadry i wychowanków.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 171.75 €/semestr

Źródło zdjęcia: University Heidelberg

 

University of Helsinki

Europa

Uniwersytet Helsiński jest największą i najstarszą instytucją akademicką w Finlandii. Uczelnia jako trzy filary swojej działalności deklaruje działalność badawczą, edukowanie oraz budowanie relacji ze swoim otoczeniem społecznym. Wysoko na liście swoich priorytetów stawia także promowanie równości i zrównoważonego rozwoju w badaniach i nauczaniu.

Możliwość studiowania po angielski: TAK

Czesne: 13000 €/rok

Źródło zdjęcia: University of Helsinki

 

KU Leuven

Europa

KU Leuven, jako jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, szczyci się długą tradycją przełomowych badań i wysokiej jakości edukacji. Uniwersytet daje możliwość studiowania wielu różnorodnych kierunków – od nauk społecznych, aż po zaawansowane nauki techniczne, takie jak nanotechnologia.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: Na stronie dostępny kalkulator pod linkiem: https://icts.kuleuven.be/apps/tuitionfees/

Universiteit Leiden

Europa

Celem uczelni jest, aby jej wychowankowie stali się nie tylko specjalistami w swoich dziedzinach, ale także zaangażowanymi obywatelami świata, którzy przyczyniają się do rozwiązywania problemów stojących przed społeczeństwem dzisiaj i w przyszłości. Program nauczania jest ściśle oparty na badaniach, co bardzo korzystnie wpływa na rozwój studentów.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 542 €/rok

Źródło zdjęcia: universiteitleiden.nl

Paris-Saclay University

Europa

Uniwersytet Paryż-Saclay należy do uczelni, których funkcjonowanie opiera się na działalności badawczej. Rozbudowany, nowoczesny kampus z laboratoriami należącymi do najlepszych we Francji znajduje się w podparyskim klastrze badawczo-rozwojowym, skupiającym wiele instytucji naukowych oraz firm technologicznych.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 243 €

Technical University of Munich

Europa

Politechnika Monachijska reprezentuje ponad 150 lat historii i należy do wiodących uczelni technicznych w Unii Europejskiej. Zajmuje wysokie miejsce zarówno w światowych rankingach szkół wyższych, jak i uczelni, z którymi związana była największa liczba noblistów.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 144,4 €/semestr

Źródło zdjęcia: Andreas Heddergott /TUM

Stockholm University

Europa

Uniwersytetowi w Sztokholmie od początku istnienia przyświecała idea dostępności i otwartości. Dzisiaj wartości te kultywowane są m.in. w formie otwartych wykładów. Uczelnia przykłada dużą wagę do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Do ich realizacji dąży poprzez oferowane kierunki studiów, prowadzone badania oraz współpracę podejmowaną z innymi instytucjami naukowymi, firmami oraz organizacjami pozarządowymi.

Możliwość studiowania po angielsku: TAK

Czesne: 140000 SEK

Politechnika Warszawska

Polska

Politechnika Warszawska oferuje wiele interesujących kierunków studiów

Uniwersytet Warszawski

Polska

Oprócz wielu kierunków humanistycznych Uniwersytet Warszawski oferuje również kierunki naukowe.

Uniwersytet Jagielloński

Polska

Jedna z najstarszych uczelni wyższych na świecie, Uniwersytet Jagielloński, ma w ofercie wiele ciekawych kierunków naukowych.

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Polska

Trzecia co do wielkości uczelnia akademicka w Polsce, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, oferuje zarówno kierunki humanistyczne, jak i naukowe.

Politechnika Wrocławska

Polska

Na Dolnym Śląsku również można studiować nauki ścisłe. Politechnika Wrocławska oferuje bogaty wybór kursów naukowych.

Uniwersytet Wrocławski

Polska

We Wrocławiu nauki ścisłe można również studiować na Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Polska

Jeśli chcesz studiować w mieście, z którego pochodził Mikołaj Kopernik, pomyśl o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Politechnika Łódzka

Polska

W Łodzi na Politechnice Łódzkiej również można studiować interesujące kierunki.

Uniwersytet Gdański

Polska

Jeśli myślisz o studiowaniu nad polskim morzem, Uniwersytet Gdański oferuje studia na kierunkach naukowych.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Polska

Uczelnia kształci młodych ludzi w oparciu o nowoczesne programy nauczania i standardy europejskie. Od wielu lat współpracuje z różnymi ośrodkami naukowo-badawczymi z całego świata, m.in. w Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii i USA.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Polska

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jedną z wiodących uczelni medycznych w Polsce, która na przestrzeni kilkudziesięciu lat wniosła znaczący wkład w rozwój polskiej nauki i medycyny.

Gdański Uniwersytet Medyczny

Polska

Uczelnia intensywnie rozwija badania naukowe, czego dowodem są jej czołowe pozycje w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prowadzi także aktywną wymianę międzynarodową w ramach programu “Uczenie się przez całe życie”, jak również uczestniczy w pracach sieci uniwersytetów bałtyckich Baltic Sea Region University Network (BSRUN) i ScanBalt.

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Polska

Misją Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest profesjonalne kształcenie specjalistycznych kadr medycznych i farmaceutycznych oraz prowadzenie innowacyjnych badań naukowych w trosce o zdrowie i życie człowieka.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Polska

SGGW to nowoczesny uniwersytet przyrodniczy, który prowadzi badania naukowe zarówno w szeroko rozumianym zakresie nauk przyrodniczych, jak również w naukach ekonomicznych, humanistycznych i technicznych.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Polska

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie cieszy się renomą uczeni kładącej nacisk na kształcenie praktyczne i ściśle współpracującej z biznesem. WSIiZ korzysta z nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych i organizacyjnych, które ułatwiają studiowanie. Jest w pełni zinformatyzowana. Do dyspozycji studentów są 84 specjalistyczne laboratoria. To uczelnia o charakterze międzynarodowym. Kształci blisko 2000 obcokrajowców z 23 krajów.

Politechnika Poznańska

Polska

Politechnika Poznańska oferuje kształcenie na dziesięciu wydziałach, prowadzących łącznie 29 kierunków studiów.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Polska

Publiczna szkoła wyższa o profilu medycznym, kształcąca lekarzy różnych specjalności oraz szeroko pojętego personelu medycznego (farmaceutów, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, menedżerów ochrony zdrowia i in.), prowadząca działalność dydaktyczną, naukową i kliniczną.

Harvard University

USA

Uniwersytet Harvarda zawsze jest w ścisłej czołówce najlepszych uczelni na świecie – na co zasłużył sobie znakomitą historią, nauczaniem na najwyższym poziomie i sukcesami studentów i absolwentów.

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

USA

MIT prowadzi badania naukowe na najwyższym poziomie oraz słynie z zapewniania bardzo dobrych warunków nauczania dla inżynierów.

Stanford University

USA

Na Uniwersytecie Stanforda możesz znaleźć się na wykładach prowadzonych przez laureatów Nagrody Nobla.

University of California, Berkeley

USA

Na University of California w Berkeley naukowcy odkryli aż 6 pierwiastków chemicznych. Jeśli chcesz odkryć więcej razem z nimi, pomyśl o aplikacji na tę uczelnię.

Princeton University

USA

Princeton University może pochwalić się badaniami naukowymi na najwyższym poziomie oraz wieloma sukcesami w dziedzinie inżynierii i informatyki.

Yale University

USA

Yale, jak pozostałe uczelnie z Ligi Bluszczowej, oferuje wysoki poziom nauczania oraz dostęp do bogatego zaplecza badawczo-rozwojowego.

Johns Hopkins University

USA

Czołowa uczelnia w Stanach, prowadząca badania naukowe od 1876 r. Słynie z wysokiego poziomu nauczania na kursach medycznych.

Amherst College

USA

Amherst College to prywatna szkoła sztuk wyzwolonych oraz trzecia najstarsza uczelnia w Massachusetts.

Boston University

USA

Boston University (BU) to prywatny uniwersytet badawczy w Bostonie, Massachusetts. U.S. News & World Report plasuje Boston University na 46. miejscu wśród globalnych uniwersytetów w 2020 roku.

Cornell University

USA

Cornell University to prywatny i statutowy uniwersytet naukowy Ivy League w Ithaca w stanie Nowy Jork. W założeniu Uniwersytet miał uczyć i wnosić wkład we wszystkie dziedziny wiedzy – od klasyki po nauki ścisłe i od teorii do praktyki.

Emory University

USA

Emory University to prywatny uniwersytet badawczy w Atlancie w stanie Georgia. Uniwersytet jest jednym z pięćdziesięciu najstarszych prywatnych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

University of Cambridge

Wielka Brytania

Najlepszy uniwersytet do studiowania nauk ścisłych w Wielkiej Brytanii. Jego absolwentami byli między innymi Isaac Newton, Charles Darwin czy Dorothy Hodgkin. Absolwenci Uniwersytetu w Cambridge w dziedzinach naukowych zdobyli w sumie 76 Nagród Nobla. Cambridge oferuje unikalny system studiowania dla naukowców: aplikacja na kierunek Natural Sciences, w ramach którego na pierwszym roku wybiera się cztery przedmioty naukowe (od geologii po biologię komórki), w kolejnych latach specjalizację się zawęża i trzeci rok kończy się z jednym przedmiotem.

University of Oxford

Wielka Brytania

Jeden z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie, oprócz wielu przedmiotów humanistycznych (którym zawdzięcza swoją sławę) ma w ofercie również kursy dla naukowców.

Imperial College London

Wielka Brytania

Imperial College London oferuje kursy tylko z przedmiotów ścisłych. Słynie on zwłaszcza z rozwiniętych badań w dziedzinie inżynierii i biomedycyny.

University College London

Wielka Brytania

University College London był pierwszym całkowicie świeckim angielskim uniwersytetem i pierwszą uczelnią w Anglii, która przyjmowała kobiety na równi z mężczyznami. Aktualnie może pochwalić się badaniami na światowym poziomie w wielu dziedzinach naukowych.

University of Edinburgh

Wielka Brytania

Jeśli chcesz studiować na uniwersytecie, na którym sklonowano owcę Dolly i na którym badania genetyczne są na wysokim poziomie, aplikuj na University of Edinburgh. Polacy nie muszą płacić za studia na tym uniwersytecie.

Chcesz studiować za granicą?

poznaj procedury!

Wielka Brytania

USA