ADAMED ADAMED ADAMED ADAMED

Zostań naukowcem

Gdzie studiować?

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie cieszy się renomą uczeni kładącej nacisk na kształcenie praktyczne i ściśle współpracującej z biznesem. WSIiZ korzysta z nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych i organizacyjnych, które ułatwiają studiowanie. Jest w pełni zinformatyzowana. Do dyspozycji studentów są 84 specjalistyczne laboratoria. To uczelnia o charakterze międzynarodowym. Kształci blisko 2000 obcokrajowców z 23 krajów.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

SGGW to nowoczesny uniwersytet przyrodniczy, który prowadzi badania naukowe zarówno w szeroko rozumianym zakresie nauk przyrodniczych, jak również w naukach ekonomicznych, humanistycznych i technicznych.

Uniwersytet Jagielloński

Jedna z najstarszych uczelni wyższych na świecie, Uniwersytet Jagielloński, ma w ofercie wiele ciekawych kierunków naukowych.

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Trzecia co do wielkości uczelnia akademicka w Polsce, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, oferuje zarówno kierunki humanistyczne, jak i naukowe.

Politechnika Wrocławska

Na Dolnym Śląsku również można studiować nauki ścisłe. Politechnika Wrocławska oferuje bogaty wybór kursów naukowych.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jeśli chcesz studiować w mieście, z którego pochodził Mikołaj Kopernik, pomyśl o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uniwersytet Gdański

Jeśli myślisz o studiowaniu nad polskim morzem, Uniwersytet Gdański oferuje studia na kierunkach naukowych.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Uczelnia kształci młodych ludzi w oparciu o nowoczesne programy nauczania i standardy europejskie. Od wielu lat współpracuje z różnymi ośrodkami naukowo-badawczymi z całego świata, m.in. w Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii i USA.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jedną z wiodących uczelni medycznych w Polsce, która na przestrzeni kilkudziesięciu lat wniosła znaczący wkład w rozwój polskiej nauki i medycyny.

Gdański Uniwersytet Medyczny

Uczelnia intensywnie rozwija badania naukowe, czego dowodem są jej czołowe pozycje w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prowadzi także aktywną wymianę międzynarodową w ramach programu “Uczenie się przez całe życie”, jak również uczestniczy w pracach sieci uniwersytetów bałtyckich Baltic Sea Region University Network (BSRUN) i ScanBalt.

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Misją Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest profesjonalne kształcenie specjalistycznych kadr medycznych i farmaceutycznych oraz prowadzenie innowacyjnych badań naukowych w trosce o zdrowie i życie człowieka.

University of Cambridge

Najlepszy uniwersytet do studiowania nauk ścisłych w Wielkiej Brytanii. Jego absolwentami byli między innymi Isaac Newton, Charles Darwin czy Dorothy Hodgkin. Absolwenci Uniwersytetu w Cambridge w dziedzinach naukowych zdobyli w sumie 76 Nagród Nobla. Cambridge oferuje unikalny system studiowania dla naukowców: aplikacja na kierunek Natural Sciences, w ramach którego na pierwszym roku wybiera się cztery przedmioty naukowe (od geologii po biologię komórki), w kolejnych latach specjalizację się zawęża i trzeci rok kończy się z jednym przedmiotem.

University of Oxford

Jeden z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie, oprócz wielu przedmiotów humanistycznych (którym zawdzięcza swoją sławę) ma w ofercie również kursy dla naukowców.

Imperial College London

Imperial College London oferuje kursy tylko z przedmiotów ścisłych. Słynie on zwłaszcza z rozwiniętych badań w dziedzinie inżynierii i biomedycyny.

University College London

University College London był pierwszym całkowicie świeckim angielskim uniwersytetem i pierwszą uczelnią w Anglii, która przyjmowała kobiety na równi z mężczyznami. Aktualnie może pochwalić się badaniami na światowym poziomie w wielu dziedzinach naukowych.

University of Edinburgh

Jeśli chcesz studiować na uniwersytecie, na którym sklonowano owcę Dolly i na którym badania genetyczne są na wysokim poziomie, aplikuj na University of Edinburgh. Polacy nie muszą płacić za studia na tym uniwersytecie.

ETH Zürich – Swiss Federal Institute of Technology Zürich

Politechnika Federalna w Zurychu to jeden z najlepszych uniwersytetów do studiowania nauk ścisłych i technicznych w Europie. Wykłady są w większości po niemiecku. Czesne wynosi 644 CHF za semestr.

Ludwig-Maximilians-Universität München

Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium to najlepsza do studiowania nauk ścisłych uczelnia w Niemczech. Większość kursów nauczana jest po niemiecku.

Johns Hopkins University

Czołowa uczelnia w Stanach, prowadząca badania naukowe od 1876 r. Słynie z wysokiego poziomu nauczania na kursach medycznych.

Harvard University

Uniwersytet Harvarda zawsze jest w ścisłej czołówce najlepszych uczelni na świecie – na co zasłużył sobie znakomitą historią, nauczaniem na najwyższym poziomie i sukcesami studentów i absolwentów.

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

MIT prowadzi badania naukowe na najwyższym poziomie oraz słynie z zapewniania bardzo dobrych warunków nauczania dla inżynierów.

Stanford University

Na Uniwersytecie Stanforda możesz znaleźć się na wykładach prowadzonych przez laureatów Nagrody Nobla.

University of California, Berkeley

Na University of California w Berkeley naukowcy odkryli aż 6 pierwiastków chemicznych. Jeśli chcesz odkryć więcej razem z nimi, pomyśl o aplikacji na tę uczelnię.

Princeton University

Princeton University może pochwalić się badaniami naukowymi na najwyższym poziomie oraz wieloma sukcesami w dziedzinie inżynierii i informatyki.

Yale University

Yale, jak pozostałe uczelnie z Ligi Bluszczowej, oferuje wysoki poziom nauczania oraz dostęp do bogatego zaplecza badawczo-rozwojowego.

Patroni honorowi

Partnerzy

Logo Logo Logo

Serwis na swoich stronach www wykorzystuje m.in. pliki cookies

w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.