Odkryj świat nauki w dwa tygodnie

15 lutego 2016

London International Youth Science Forum (LIYSF) – Międzynarodowe Forum Młodych Naukowców przeznaczone dla najlepszych na świecie uczniów i studentów nauk ścisłych w wieku od 17 do 21 lat. Jest to nie tylko niezwykle ciekawy sposób spędzenia dwóch sierpniowych tygodni w samym sercu Londynu, Oxfordu i Cambridge, ale także niepowtarzalna szansa na wejście do świata naukowego. Uczestnicy bowiem biorą udział w wykładach na temat najnowszych dokonań badawczych z pierwszych stron Science czy Nature, mają też możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń ze światowej sławy naukowcami. Poznają młodych, utalentowanych ludzi z całego świata – od Europy, po Stany Zjednoczone, Brazylię, Nową Zelandię, Chiny i Indie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – inżynierzy, biolodzy, chemicy czy matematycy – wszyscy są przecież częścią naukowego świata.

Większość wydarzeń LIYSF odbywa się w murach Imperial College London, jednej z najbogatszych dzielnic Londynu –  Kensington. Okoliczny Hyde Park, a także najważniejsze muzea w stolicy – Science Musem oraz Natural History Museum, sprzyjają zaznaniu prawdziwego życia londyńskiego życia.

– Forum odbyło się w South Kensington, dzielnicy Londynu oferującej nam różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu. Działalność naukowa, spotkania towarzyskie i zwiedzanie Londynu sprawiły, że czas spędzony na LIYSF był wyjątkowy – mówi Maria Michna (uczestniczka Forum w 2015 roku).

W murach Imperial College London

Jeden z eksponatów w Natural History Museum w Londynie.

W świecie nieustającej pasji do odkrywania tego co nieznane

LIYSF, jako jedyne umożliwia uczestnikom spotkania i możliwość rozmowy z takimi  osobistościami świata nauki jak Michael Londesborough z Czeskiej Akademii Nauk, czy James Huw –  podróżnik i astronom. To tylko przykłady naukowców, którzy na co dzień biorą udział w największych światowych projektach.

– LIYSF dało mi unikalną możliwość uczestnictwa w wykładach prowadzonych przez czołowych naukowców i poznania pasjonatów nauki z całego świata. Jako że od najmłodszych lat interesuję się nauką, gdy tylko dowiedziałam się o forum zapragnęłam wziąć w nim udział. Szczególne wrażenie zrobił na mnie wykład Dr. Michaela Londesborougha dotyczący chemii związków boru i ich wykorzystania – Maria Michna, uczestniczka Forum w 2015 roku.

Nauka na najwyższym poziomie

Cambridge i Oxford, dwa najsłynniejsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii, są teraz w zasięgu każdego uczestnika LYIYSF. W ramach forum zaplanowane są wizyty w ośrodkach naukowych, w tym do jednego z tych wyjątkowych ośrodków akademickich. Poza zwiedzaniem przewidziany jest aktywny udział w grupach badawczych, polegający na odkrywaniu procesu tworzenia nauki.

 Z wizyta w Oxfordzie

Z wizytą w Oxfordzie.

W samym sercu Londynu

Uczestnicy Forum stanowią niesamowitą kulturową mieszankę; różnią się między sobą pod wieloma względami, ale łączy ich wspólna pasja i cel. Część z nich odwiedza Londyn po raz pierwszy, dlatego w ramach weekendowej aktywności są przewidziane aktywności turystyczne. Można zwiedzić Tower of London, Hampton Court Palace oraz Buckingham Palace State Rooms, czy wybrać się do Stonehenge i do Salisbury. Dla zwolenników współczesnych atrakcji została przewidziana przejażdżka na London Eye.

Główne atrakacje Londynu - Big Ben

Główne atrakacje Londynu – Big Ben.

London Eye

London Eye

Życie kulturalne 

Londyn słynie z sztuk operowych, nie mogło więc zabraknąć ich w ofercie LIYSF. Uczestnicy mają więc zapewnioną wieczorną rozrywkę, w agendzie znalazły się przedstawienia takie jak The Lion King, Wicked, Phantom of the Opera, Charlie and the Chocolate Factory, War Horse.

Pozwól sobie na brytyjską przygodę w międzynarodowej atmosferze

Długa tradycja, doświadczenie, współpraca ze światowej sławy naukowcami – to wszystko sprawia że London International Youth Science Forum jest  niepowtarzalnym wydarzeniem dla każdego młodego naukowca.

– Zakwaterowanie w centrum Londynu, na kampusie Imperial College, pozwoliło mi wyobrazić sobie życie akademickie za granicą. Jednak LIYSF to przede wszystkim ludzie. Podczas dwóch tygodni spędzonych na forum poznałam wiele interesujących i inspirujących osób zarówno z Polski, jak i z innych krajów, które zaraziły mnie swoją pasją do tworzenia własnych projektów naukowych – Julia Skulimowska, uczestniczka Forum w 2015 roku.

Dwa tygodnie na rozbudzenie w sobie chęci odkrywania świata na nowo – LIYSF czeka na Ciebie.

Aby wziąć udział w Forum trzeba być w wieku pomiędzy 17 a 21 lat oraz znać język angielski, na minimum poziomie komunikacyjnym. Uczestnictwo wiąże się także z opłatą za wyjazd wynoszącą £1,695 na osobę. Kwota ta obejmuje koszty zakwaterowania, udziału w wykładach oraz w wydarzeniach przedstawionych w programie. Organizatorzy przewidzieli wsparcie dla osób opłacających wyjazd samodzielnie. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej LIYSF – http://www.liysf.org.uk/ lub pod adresem email: info@liysf.org.uk.

Każdy uczestnik podczas procesu rekrutacyjnego zobowiązany jest do wypełnienia zgłoszenia w formie online znajdującego się na stronie www: http://www.liysf.org.uk/liysf-participation/booking-forms/ oraz wykazania swojego zainteresowania nauką i chęci odkrywania świata. Warto również podkreślić swoje dokonania oraz osiągnięcia w zakresie nauk przyrodniczych oraz ścisłych.

Centrum Londynu

Centrum Londynu

 

Autor: Joanna Jurek

Materiały o podobnej tematyce