Pracowity rok laureatów nagrody głównej ADAMED SmartUP

30 czerwca 2020

Wraz z końcem roku szkolnego, zakończyliśmy także konsultacje naukowe dla laureatów nagrody głównej 5. edycji naszego programu. To 10 uczniów, którzy we wrześniu 2019 roku zostali wyróżnieni przez Radę Naukową spośród uczestników zeszłorocznego obozu ADAMED SmartUP. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowali z mentorami nad własnym rozwojem naukowym. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, a po wakacjach kolejna nagroda, czyli stypendium finansowe, które otrzyma troje z nich.

W minioną sobotę odbyły się ostatnie spotkania ubiegłorocznych laureatów z ich nauczycielami. W ramach indywidualnych konsultacji, szeregu dodatkowych zajęć oraz stałej mentorskiej opieki laureaci mogli poznać zaawansowane zagadnienia z ich ulubionej dziedziny, daleko wykraczające poza szkolny program nauczania. Przede wszystkim jednak mieli możliwość pełnego rozwinięcia swojego potencjału i odnalezienia własnej naukowej ścieżki.

Cała przygoda z konsultacjami była dla mnie niezwykłym przeżyciem. Wszyscy eksperci uczestniczący w programie są świetnymi dydaktykami, mają ogromną wiedzę oraz wielką chęć do pomocy. Prosząc o nią, nigdy nie spotkałem się z odmową z ich strony. Sami także wychodzili z inicjatywą proponując nam ciekawe dodatkowe konsultacje edukacyjne, pytając nas o opinie dotyczące różnych elementów programu – opisuje ostatni rok Bartłomiej Leks z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

W czasie konsultacji nauczyłem się wielu fascynujących rzeczy, ale myślę, że żadnej z nich nie osiągnąłbym, gdyby nie świetni nauczyciele i mentorzy prowadzący mnie przez świat nauki. To dzięki nim napisałem mój pierwszy program, nauczyłem się przewidywać rozmiary gwiazd neutronowych czy zrozumieć trudne koncepty mechaniki kwantowej – dodaje kolejny laureat, Kamil Petryczkiewicz, uczeń warszawskiego liceum.

Konsultacje pozwoliły laureatom na rozwinięcie własnych pasji, przygotowanie się do konkursów i egzaminów, ale również zainteresowanie się przedmiotami, niebudzącymi wcześniej ich ciekawości – Największe pozytywne zaskoczenie spotkało mnie na zajęciach z języka polskiego. Teraz dostrzegam w nim wiele różnych ciekawych zależności – zdradza Władysław Sowul z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Zakończyliśmy właśnie etap konsultacji 5. edycji programu, jednak nie zwalniamy tempa. W najbliższym czasie wielu naszych Absolwentów będzie dopinać formalności związane z rekrutacją na studia i bardzo mocno trzymamy za nich kciuki. Sami tymczasem intensywnie przygotowujemy się do szóstego już obozu naukowego, który wyjątkowo – dla zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikówbędzie miał formę zdalną. Kolejnych 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów poznamy już we wrześniu – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Przed rozpoczęciem konsultacji edukacyjnych bardzo zależało mi na tym, żeby jak najlepiej poznać siebie – dziedziny, które najbardziej mnie pasjonują oraz predyspozycje, które posiadam i mogę wykorzystać. Zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem nauki w liceum, które wybrałem mając liczne wątpliwości dotyczące mojej przyszłości. Niesamowicie cieszę się, że właśnie program indywidualnych konsultacji pomógł mi się odnaleźć – podsumowuje uczeń II LO w Poznaniu, Cezary Wystup.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do 10. jubileuszowej edycji programu ADAMED SmartUP!

19 stycznia 2024

W poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 23.59 zamknęliśmy rejestrację do 10. edycji programu ADAMED...

Rekordowe Roadshow 10. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2023

Zakończyliśmy doroczne Roadshow ADAMED SmartUP. Nasi absolwenci przemierzyli Polskę, aby opowiedzieć młodzieży o szansach,...

Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

11 grudnia 2023

Minęło równo 120 lat, od kiedy Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Pierre’em otrzymała nagrodę...

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...