Pracowity rok laureatów nagrody głównej ADAMED SmartUP

30 czerwca 2020

Wraz z końcem roku szkolnego, zakończyliśmy także konsultacje naukowe dla laureatów nagrody głównej 5. edycji naszego programu. To 10 uczniów, którzy we wrześniu 2019 roku zostali wyróżnieni przez Radę Naukową spośród uczestników zeszłorocznego obozu ADAMED SmartUP. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowali z mentorami nad własnym rozwojem naukowym. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, a po wakacjach kolejna nagroda, czyli stypendium finansowe, które otrzyma troje z nich.

W minioną sobotę odbyły się ostatnie spotkania ubiegłorocznych laureatów z ich nauczycielami. W ramach indywidualnych konsultacji, szeregu dodatkowych zajęć oraz stałej mentorskiej opieki laureaci mogli poznać zaawansowane zagadnienia z ich ulubionej dziedziny, daleko wykraczające poza szkolny program nauczania. Przede wszystkim jednak mieli możliwość pełnego rozwinięcia swojego potencjału i odnalezienia własnej naukowej ścieżki.

Cała przygoda z konsultacjami była dla mnie niezwykłym przeżyciem. Wszyscy eksperci uczestniczący w programie są świetnymi dydaktykami, mają ogromną wiedzę oraz wielką chęć do pomocy. Prosząc o nią, nigdy nie spotkałem się z odmową z ich strony. Sami także wychodzili z inicjatywą proponując nam ciekawe dodatkowe konsultacje edukacyjne, pytając nas o opinie dotyczące różnych elementów programu – opisuje ostatni rok Bartłomiej Leks z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

W czasie konsultacji nauczyłem się wielu fascynujących rzeczy, ale myślę, że żadnej z nich nie osiągnąłbym, gdyby nie świetni nauczyciele i mentorzy prowadzący mnie przez świat nauki. To dzięki nim napisałem mój pierwszy program, nauczyłem się przewidywać rozmiary gwiazd neutronowych czy zrozumieć trudne koncepty mechaniki kwantowej – dodaje kolejny laureat, Kamil Petryczkiewicz, uczeń warszawskiego liceum.

Konsultacje pozwoliły laureatom na rozwinięcie własnych pasji, przygotowanie się do konkursów i egzaminów, ale również zainteresowanie się przedmiotami, niebudzącymi wcześniej ich ciekawości – Największe pozytywne zaskoczenie spotkało mnie na zajęciach z języka polskiego. Teraz dostrzegam w nim wiele różnych ciekawych zależności – zdradza Władysław Sowul z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Zakończyliśmy właśnie etap konsultacji 5. edycji programu, jednak nie zwalniamy tempa. W najbliższym czasie wielu naszych Absolwentów będzie dopinać formalności związane z rekrutacją na studia i bardzo mocno trzymamy za nich kciuki. Sami tymczasem intensywnie przygotowujemy się do szóstego już obozu naukowego, który wyjątkowo – dla zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikówbędzie miał formę zdalną. Kolejnych 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów poznamy już we wrześniu – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Przed rozpoczęciem konsultacji edukacyjnych bardzo zależało mi na tym, żeby jak najlepiej poznać siebie – dziedziny, które najbardziej mnie pasjonują oraz predyspozycje, które posiadam i mogę wykorzystać. Zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem nauki w liceum, które wybrałem mając liczne wątpliwości dotyczące mojej przyszłości. Niesamowicie cieszę się, że właśnie program indywidualnych konsultacji pomógł mi się odnaleźć – podsumowuje uczeń II LO w Poznaniu, Cezary Wystup.

Pozostałe aktualności

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...

Warszawa, Lublin, Kraków – trwają zapisy na wiosenną edycję warsztatów z cyklu ADAMED SmartUP Academy

19 marca 2024

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy! Naukowe spotkania...