Jesienna edycja ADAMED SmartUP Academy dobiegła końca

15 grudnia 2022

Trzy miasta, trzy uczelnie i ponad 60 godzin spędzonych na odkrywaniu tajemnic nauk ścisłych i przyrodniczych. Właśnie zakończyła się jesienna edycja cyklu warsztatów ADAMED SmartUP Academy, które odbyły się stacjonarnie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechnice Warszawskiej. W najnowszej odsłonie projektu wzięło udział blisko 170 młodych entuzjastów nauki.

Fundacja Adamed od 2015 roku organizuje we współpracy z najważniejszymi ośrodkami akademickimi w Polsce bezpłatne warsztaty dla młodzieży w wieku 14-19 lat, zafascynowanej nauką z obszarów ścisłych i przyrodniczych. W ciągu siedmiu lat wzięło w nich udział blisko 1800 uczniów. Tym razem zajęcia odbyły się nie tylko na Wydziałach Fizyki i Chemicznym Politechniki Warszawskiej, lecz także w Instytucie Nauk Biologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy 18 weekendowych warsztatów spędzili łącznie 65 godzin na zdobywaniu pasjonującej wiedzy i prowadzeniu samodzielnych doświadczeń pod okiem autorytetów naukowych. Mieli okazję m.in. dowiedzieć się, jak przeciwciała służą ludzkości, obserwować pod mikroskopem stan zapalny, stworzyć swój własny hologram czy wyizolować DNA.

Ogromnie cieszymy się, że podczas tej edycji warsztaty z cyklu ADAMED SmartUP Academy odbyły się w trzech miastach. Uczestnicy docenili przede wszystkim serdeczność i zaangażowanie wykładowców oraz możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej w szkole poprzez samodzielne prowadzenia doświadczeń. Praca ze sprzętem laboratoryjnym to zawsze nie lada gratka dla młodych naukowców – mówi Martyna Strupczewska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

Cykl ADAMED SmartUP Academy powróci już niebawem. Szczegóły dotyczące zakresu tematycznego, terminów oraz zasad udziału w warsztatach w ramach wiosennej edycji podamy w nowym roku. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia zakładki Warsztaty oraz naszych mediów społecznościowych.

Pozostałe aktualności

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...

Kiedy kolejna Maria Skłodowska-Curie? Według badania Fundacji Adamed uczennicom szkół średnich brak jest wiary w ich zdolności do nauk ścisłych

7 listopada 2023

7 listopada obchodzimy rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – jedynej jak dotąd kobiety dwukrotnie uhonorowanej...

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...