Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

Witamy w Instytucie ADAMED SmartUP – to tutaj opracowywane są rozwiązania, które pozwolą ludzkości postawić kolejny wielki krok naprzód. Kto dołączy do zespołu badawczego, ten pozna kompetencje niezbędne przyszłym innowatorom. Zawody i technologie przyszłości to motyw przewodni naszej tegorocznej gry rekrutacyjnej, która właśnie wystartowała. Najlepsi gracze, po przejściu kolejnych etapów rekrutacji, wezmą latem udział w obozie dla młodzieży pasjonującej się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Zapraszamy do rejestracji na stronie www.adamedsmartup.pl/edycja/edycja-x/.

Do programu mogą zgłaszać się nastolatkowie w wieku 14-18 lat. Pierwszy etap rekrutacji polega na naukowej grze online. Nie jest to typowy test z podręcznikowej wiedzy – jej celem jest sprawdzenie umiejętności niezbędnych naukowcom, szczególnie analitycznego myślenia i znajdowania nieszablonowych metod działania. Mamy nadzieję, że rozgrywka będzie dla uczestników ciekawym intelektualnym wyzwaniem, a przy tym dobrą zabawą.

Fabuła tegorocznej gry osadzona jest w Instytucie ADAMED SmartUP, gdzie w pięciu pokojach – chemicznym, biologicznym, medycznym, technologicznym i astrofizycznym – czekają rozmaite misje. Gracze muszą wcielić się w naukowców przyszłości, którzy budują zrównoważoną cywilizację na Ziemi, jak i poza nią. Uczestnicy zmagań będą mieli okazję poznać pracę nawigatora orbitalnego, inżyniera środowiska, projektanta środków ochrony roślin, konsultanta spersonalizowanej medycyny domowej oraz projektanta nowych nośników informacji. Zagadki dotyczą m.in. kodowania danych, mechaniki orbitalnej i ograniczenia śmieci kosmicznych na orbicie ziemskiej, ekspresowego monitorowania i diagnozowania pacjentów, innowacyjnych środków ochrony roślin czy wykorzystania big data w analizie danych klimatycznych.

Co roku podkreślamy, że do kolejnych etapów rekrutacji przechodzą gracze, którzy uzyskają największą liczbę punktów w ogólnym rankingu. Oznacza to, że nie trzeba rozwiązać wszystkich zadań, aby mieć szansę na kwalifikację, choć oczywiście zachęcamy, aby zmierzyć się z każdą zagadką – podkreśla Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP. – Osoby, które podejmą wyzwanie, mają czas aż do połowy stycznia. Najlepszych kandydatów poprosimy o przygotowanie aplikacji, a w dalszym etapie – zaprosimy na rozmowy z komisją rekrutacyjną.

Pięćdziesiątka osób, która uzyska najwyższe oceny w procesie rekrutacji, weźmie udział w innowacyjnym obozie naukowym, dającym możliwość szlifowania umiejętności w grupie zgodnej z zainteresowaniami. Następnie dziesięcioro uczestników otrzyma tytuł laureata, a w ramach nagrody – pakiet indywidualnych, 10-miesięcznych konsultacji naukowych. Wreszcie troje spośród zwycięzców zostanie przez nas uhonorowanych stypendium naukowym w wysokości 40 tys. zł.

W grę można zagrać na stronie www.adamedsmartup.pl. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 15 stycznia 2024 r.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...