Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

Witamy w Instytucie ADAMED SmartUP – to tutaj opracowywane są rozwiązania, które pozwolą ludzkości postawić kolejny wielki krok naprzód. Kto dołączy do zespołu badawczego, ten pozna kompetencje niezbędne przyszłym innowatorom. Zawody i technologie przyszłości to motyw przewodni naszej tegorocznej gry rekrutacyjnej, która właśnie wystartowała. Najlepsi gracze, po przejściu kolejnych etapów rekrutacji, wezmą latem udział w obozie dla młodzieży pasjonującej się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Zapraszamy do rejestracji na stronie www.adamedsmartup.pl/edycja/edycja-x/.

Do programu mogą zgłaszać się nastolatkowie w wieku 14-18 lat. Pierwszy etap rekrutacji polega na naukowej grze online. Nie jest to typowy test z podręcznikowej wiedzy – jej celem jest sprawdzenie umiejętności niezbędnych naukowcom, szczególnie analitycznego myślenia i znajdowania nieszablonowych metod działania. Mamy nadzieję, że rozgrywka będzie dla uczestników ciekawym intelektualnym wyzwaniem, a przy tym dobrą zabawą.

Fabuła tegorocznej gry osadzona jest w Instytucie ADAMED SmartUP, gdzie w pięciu pokojach – chemicznym, biologicznym, medycznym, technologicznym i astrofizycznym – czekają rozmaite misje. Gracze muszą wcielić się w naukowców przyszłości, którzy budują zrównoważoną cywilizację na Ziemi, jak i poza nią. Uczestnicy zmagań będą mieli okazję poznać pracę nawigatora orbitalnego, inżyniera środowiska, projektanta środków ochrony roślin, konsultanta spersonalizowanej medycyny domowej oraz projektanta nowych nośników informacji. Zagadki dotyczą m.in. kodowania danych, mechaniki orbitalnej i ograniczenia śmieci kosmicznych na orbicie ziemskiej, ekspresowego monitorowania i diagnozowania pacjentów, innowacyjnych środków ochrony roślin czy wykorzystania big data w analizie danych klimatycznych.

Co roku podkreślamy, że do kolejnych etapów rekrutacji przechodzą gracze, którzy uzyskają największą liczbę punktów w ogólnym rankingu. Oznacza to, że nie trzeba rozwiązać wszystkich zadań, aby mieć szansę na kwalifikację, choć oczywiście zachęcamy, aby zmierzyć się z każdą zagadką – podkreśla Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP. – Osoby, które podejmą wyzwanie, mają czas aż do połowy stycznia. Najlepszych kandydatów poprosimy o przygotowanie aplikacji, a w dalszym etapie – zaprosimy na rozmowy z komisją rekrutacyjną.

Pięćdziesiątka osób, która uzyska najwyższe oceny w procesie rekrutacji, weźmie udział w innowacyjnym obozie naukowym, dającym możliwość szlifowania umiejętności w grupie zgodnej z zainteresowaniami. Następnie dziesięcioro uczestników otrzyma tytuł laureata, a w ramach nagrody – pakiet indywidualnych, 10-miesięcznych konsultacji naukowych. Wreszcie troje spośród zwycięzców zostanie przez nas uhonorowanych stypendium naukowym w wysokości 40 tys. zł.

W grę można zagrać na stronie www.adamedsmartup.pl. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 15 stycznia 2024 r.

Pozostałe aktualności

Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum...

To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

13 września 2023

Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3...

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP

1 września 2023

Grę czas zacząć. Ruszył nabór do 10. edycji ADAMED SmartUP Witamy w Instytucie ADAMED...

Podsumowujemy 9. obóz naukowy ADAMED SmartUP

1 sierpnia 2023

Obóz naukowy 9. edycji ADAMED SmartUP za nami. Po raz kolejny największe naukowe talenty...