Program ADAMED SmartUP w Uzbekistanie

25 września 2023

W połowie września zainaugurowaliśmy pierwszą uzbecką edycję programu ADAMED SmartUP Academy. Zaprosiliśmy uczniów liceum Taszkenckiej Akademii Medycznej do udziału w naukowych warsztatach prowadzonych przez doświadczoną kadrę najlepszej uczelni medycznej w kraju. Zajęcia zostaną zrealizowane w cyklu kilku sobotnich spotkań.

Po raz pierwszy program edukacyjny ADAMED SmartUP, wspierający rozwój utalentowanej młodzieży oraz popularyzujący nauki ścisłe i przyrodnicze, zawitał do Uzbekistanu. Rozpoczynamy cykl bezpłatnych sobotnich warsztatów dla młodych pasjonatów nauki w wieku 16-17 lat. Podobnie jak w polskiej odsłonie, odbędą się one w profesjonalnych laboratoriach. Zajęcia zostaną poprowadzone przez pracowników naukowych Taszkenckiej Akademii Medycznej. Stanowią okazję dla młodzieży do pracy z najnowocześniejszym sprzętem, wykonania samodzielnych eksperymentów i zdobywania wiedzy z zakresu fizyki, chemii i biologii na poziomie akademickim.

W spotkaniach weźmie udział 20 najlepszych uczniów liceum TMA (Taszkenckiej Akademii Medycznej), wyłonionych i zaproszonych do udziału w naszym programie przez władze szkolne i akademickie.

Fundacja Adamed od dekady wspiera rozwój uzdolnionej młodzieży w realizacji naukowych pasji w Polsce, a od kilku lat poszerzamy nasze pole działania o kolejne kraje. Ogromnie się cieszę, że projekt ADAMED SmartUP Academy, który został tak entuzjastycznie przyjęty przez polskich uczniów, teraz stworzy szanse szlifowania talentów uzbeckich nastolatków. Liczymy, że warsztaty dadzą przedsmak kariery naukowej uczestnikom, którzy niebawem będą musieli podjąć decyzje o przyszłej ścieżce zawodowej. Postaramy się zachęcić ich do dalszego kroczenia drogą nauki i związania z nią swojego życia – komentuje Katarzyna Dubno, Członkini Zarządu Fundacji Adamed.

Pierwsza uzbecka edycja programu ADAMED SmartUP Academy została zainaugurowana 16 września, a w uroczystości uczestniczyli: Ambasador RP w Taszkencie Radosław Gruk, Wicerektor Taszkenckiej Akademii Medycznej (TMA) prof. Szuchrat Bajmuratow, dyrektor liceum TMA dr Alisher Ganiev, grono pedagogiczne placówki oraz uczniowie.

Program ADAMED SmartUP obecny jest również w Wietnamie, gdzie od czterech lat prowadzone są zajęcia dla młodzieży z Hanoi oraz w Hiszpanii, gdzie zrealizowano warsztaty dla uczniów z Barcelony.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...