Rekordowe Roadshow 10. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2023

Zakończyliśmy doroczne Roadshow ADAMED SmartUP. Nasi absolwenci przemierzyli Polskę, aby opowiedzieć młodzieży o szansach, jakie stwarza program. Odwiedzili łącznie 36 szkół – w tym 32 średnie i 4 podstawowe – w 14 miastach na terenie całego kraju. W spotkaniach wzięło udział ponad 3300uczniów.

Roadshow 10. edycji programu było pod wieloma względami rekordowe. Zespół reprezentujący ADAMED SmartUP liczył aż 20 absolwentów, którzy z ogromnym entuzjazmem zachęcali nastolatków do podjęcia naukowego wyzwania. Nasi przedstawiciele dotarli do kilkudziesięciu szkół w 11 województwach – to największa jak dotychczas skala naszej trasy promocyjnej po Polsce.

Zorganizowanie Roadshow było niemałym wyzwaniem, a szczególnie trudne okazało się wykonanie setek telefonów do szkół oraz ambasadorów programu. Szczególnie, że z każdym znajdowaliśmy się na innym etapie ustaleń. Dużym wsparciem dla mnie byli absolwenci, którzy umówili się na prezentacje w szkołach, do których sami uczęszczali. Cieszyłam się z każdego potwierdzonego spotkania, jednak największą satysfakcję poczułam, gdy ustalone zostały już cały harmonogram tegorocznego Roadshow! – podsumowuje absolwentka programu Magda Puzio, która koordynowała organizację całego przedsięwzięcia.

Podczas spotkań z naszymi ambasadorami młodzież dowiedziała się, jakie korzyści może przynieść im uczestnictwo w programie. Absolwenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach z letniego obozu naukowego i ścieżkach, którymi kroczą od jego zakończenia. Uczniowie poznali także cały proces rekrutacji z pierwszej ręki i zyskali cenne wskazówki od osób, które przeszły go z sukcesem. Podczas wybranych spotkań absolwenci podzielili się również swoimi naukowymi pasjami, aby zainspirować rówieśników do poszukiwania własnych koników z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Prowadzili np. krótkie wykłady czy prezentacje chemiczne.

Zgłosiłem się do Roadshow przede wszystkim po to, żeby zachęcić ludzi w moim wieku do rozwijania siebie. Razem z moimi znajomymi, oprócz zaprezentowania programu ADAMED SmartUP, staraliśmy się pokazać też innym licealistom, czym jest nauka. Mam nadzieję, że dzięki naszej prezentacji ktoś odnajdzie w niej swoje miejsce i kiedyś zaskoczy nas jakimś odkryciem. Jednak dla mnie najlepszy w Roadshow był po prostu kontakt z drugim człowiekiem, szczególnie że na widowni widać było same przyjazne twarze – skomentował Tomasz Grabowski, który poprowadził spotkanie w Warszawie.

Wciąż trwa pierwszy etap naboru do 10. edycji. Wszyscy nastolatkowie w wieku 14-18 lat zafascynowani nauką mają jeszcze szansę, aby dołączyć do gry rekrutacyjnej online. Na rozwiązanie zadań i zebranie punktów mają czas do 15 stycznia.

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy wiosenną edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy

28 maja 2024

18 maja odbyły się już ostatnie zajęcia organizowane w ramach wiosennej odsłony warsztatów ADAMED...

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP

25 kwietnia 2024

Za nami 5. Zjazd Absolwentów programu ADAMED SmartUP 20 i 21 kwietnia br., już...

Rekrutacja do 10. edycji programu ADAMED SmartUP zakończona! Znamy finałową pięćdziesiątkę uczestników letniego obozu naukowego

9 kwietnia 2024

Zakończyliśmy rekrutację do jubileuszowej 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku w grze...

Sylwetki absolwentów: Kamila Trafna i Maria Waligórska – „Brainhack Warsaw”

8 kwietnia 2024

Uwielbiamy się chwalić osiągnięciami naszych zdolnych absolwentek i absolwentów. Dzisiaj dzielimy się historią Kamili...