Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do 10. jubileuszowej edycji programu ADAMED SmartUP!

19 stycznia 2024

W poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 23.59 zamknęliśmy rejestrację do 10. edycji programu ADAMED SmartUP. W tym roku zgłosiło się 9550 chętnych – to o ponad pół tysiąca więcej niż w ubiegłorocznej odsłonie.

Pierwszy etap rekrutacji ruszył 1 września 2023 r. i polegał na naukowej grze online. Nie był to jednak typowy test z podręcznikowej wiedzy. – celem było sprawdzenie umiejętności niezbędnych naukowcom, szczególnie analitycznego myślenia i znajdowania nieszablonowych rozwiązań.

Łącznie gracze zdobyli ponad 58 tys. punktów. 130 osób uzyskało wynik ponad 100 punktów, zaś najwyższy wynik osiągnęło dwóch graczy – zdobywając po 209 punktów.

Do dalszych etapów zaprosimy już tylko wybrane osoby – te, które wzięły udział w grze rekrutacyjnej i zdobyły odpowiednią liczbę punktów. Okres składania aplikacji potrwa od 25 stycznia do 16 lutego do godziny 23:59.

Przypominamy – motywem przewodnim naszej tegorocznej gry rekrutacyjnej były zawody i technologie przyszłości. Do programu zaprosiliśmy osoby w wieku 14-18 lat. 50 najlepszych graczy, po przejściu kolejnych etapów rekrutacji, latem weźmie udział w obozie dla młodzieży pasjonującej się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Przez dwa tygodnie zajęcia praktyczne i teoretyczne poprowadzą wykładowcy najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

To jednak nie koniec. 10 uczestników otrzyma tytuł laureata i pakiet indywidualnych, 10-miesięcznych konsultacji naukowych. Z kolei trójka zwycięzców zostanie przez nas uhonorowana stypendium naukowym w wysokości 40 tys. zł! 10. jubileuszowa edycja ADAMED SmartUP trwa!

 

Pozostałe aktualności

Zakończyliśmy grę rekrutacyjną do 10. jubileuszowej edycji programu ADAMED SmartUP!

19 stycznia 2024

W poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 23.59 zamknęliśmy rejestrację do 10. edycji programu ADAMED...

Rekordowe Roadshow 10. edycji ADAMED SmartUP

22 grudnia 2023

Zakończyliśmy doroczne Roadshow ADAMED SmartUP. Nasi absolwenci przemierzyli Polskę, aby opowiedzieć młodzieży o szansach,...

Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

11 grudnia 2023

Minęło równo 120 lat, od kiedy Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Pierre’em otrzymała nagrodę...

Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie i Fundacja Adamed zorganizowali drugą edycję warsztatów ADAMED SmartUP Academy w Hiszpanii

22 listopada 2023

15 października bieżącego roku Fundacja Adamed we współpracy z Uniwersytetem Autonomicznym w Barcelonie (UAB)...