Mapa naukowa

Poznaj ciekawe polskie zakątki poszerzające horyzonty! 20 różnorodnych miejsc i obiektów - centra nauki, aktywne kopalnie, siedziby Neandertalczyków, a także ścieżki piesze i rowerowe wiodące przez najciekawsze przyrodniczo tereny.

Byłeś lub będziesz w równie interesującym miejscu, ale nie ma go na naszej mapie? Wrzuć zdjęcie na swój profil na Facebooku lub Instagramie i oznacz je hasztagiem #podrodzedonauki. Najciekawsze z nich trafią do Naukowej Mapy w jej kolejnych odsłonach.

wybrane kategorie

filtruj

Rodzaj

Kraj

znalezionych miejsc: 8

Muzeum Inżynierii i Techniki – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

W Ogrodzie Doświadczeń znajduje się ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki.

Rezerwat Przyrody „Obary”

Obary to rezerwat torfowiskowy, utworzony na powierzchni 82,25 ha, którego celem jest zachowanie naturalnych fragmentów torfowiska przejściowego i wysokiego, a także ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Rezerwat Jeziorka Kozie

W rezerwacie Jeziorka Kozie występują rośliny chronione, charakterystyczne dla torfowisk wysokich. Najbardziej malownicze jeziorko zostało udostępnione dla zwiedzających.

Łuk Mużakowa

Specyficzna budowa geologiczna obszaru, jego geomorfologia oraz późniejsze umiejętne wykorzystanie zasobów przyrodniczych zadecydowały o powstaniu wyjątkowych krajobrazów Łuku Mużakowa.

Jaskinia Raj

Pierwszą atrakcją jest zwiedzanie malowniczej wapiennej jaskini krasowej. Drugą interesującą częścią wycieczki jest odwiedzenie Pierwszego Centrum Neandertalczyka.