zobacz całą galerię

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum mieści się w dawnych budynkach młyna żytniego, silosów zbożowych oraz w budynkach administracyjnych, które zostały zrewitalizowane i przeznaczone na potrzeby popularyzowania nauki, poprzez udostępnienia interaktywnych wystaw, realizację warsztatów i zajęć w specjalistycznych pracowniach. Zwiedzających przy wejściu wita najdłuższe w Polsce stale działające wahadło Foucaulta, dzięki któremu można obserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. Lina wahadła przebiega przez wszystkie kondygnacje obiektu. Centrum udostępnia interaktywne wystawy na pięciu piętrach w głównym budynku. Na zwiedzających czekają ekspozycje:

Wahadło Foucaulta: demonstruje doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi

O obrotach: głównym tematem wystawy jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi.

Rzeka: model koryta rzeki Wisły. Dookoła koryta znajdują się inne eksponaty pokazujące bogactwo fauny Polski.

… To takie proste!: kolorowa wystawa, przypominająca z wyglądu wielką układankę Tetris, składa się z czterech części „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Pomyśl, zrozum, zrób!” i „Techno świat”.

IDEE: składa się z kilku stref: „Sztuki i Piękna”, „Komunikacji”, „Życia” i „Konstruktora”. Każda ze stref jest inna i mówi o ideach w służbie człowiekowi.

przeŻYCIE i przeBUDOWA: specjalne przestrzenie dla najmłodszych.

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: kujawsko-pomorskie
Adres: ul. Władysława Łokietka 1-3, 87-100 Toruń

Strona: http://mlynwiedzy.org.pl
Wstęp: płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest dostępna jedyna w Polsce interaktywna wystawa, poświęcona procesowi dojrzewania człowieka – „Ścieżki dorastania”, która pozwala poznać proces dojrzewania w wielu obszarach? Wystawa jest adresowana do młodzieży i dorosłych.

Inne ciekawe miejsca