zobacz całą galerię

Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Popularyzuje wiedzę z różnych dziedzin nauki, zachęcając do podjęcia kariery naukowej. Promuje ideę nauki przez całe życie. Inspiruje do wspólnego tworzenia dobrej przyszłości, w oparciu o naukę, z poszanowaniem środowiska. W Centrum można m.in. przekonać się, jak działa łóżko fakira, zbudować wodną zaporę i na własnej skórze doświadczyć trzęsienia ziemi. W Experymencie każdy, niezależnie od wieku, może poczuć się naukowcem. W Centrum Nauki Eksperyment znajduje się 5 wystaw:

Akcja Człowiek: na wystawie, bez konieczności użycia skalpela, można sprawdzić, co kryje bogate wnętrze ludzkiego ciała.

Drzewo Życia: wystawa wprowadza w fascynujące zagadnienia otaczającej nas przyrody, z dziedziny botaniki, anatomii zwierząt, paleontologii, geologii.

Niewidoczne Siły: na wystawie zaprezentowanych jest wiele zagadnień z zakresu dynamiki, termodynamiki, elektryczności czy drgań.

Kierunek Zdrowie: pokazuje, że zdrowie nie oznacza wyłącznie braku choroby, lecz jest dobrym samopoczuciem pochodzącym z dbania o stronę fizyczną, psychiczną czy społeczną każdego z nas.

Hydroświat: stanowiska pokazują wiele ciekawych właściwości cieczy. Wyjaśniają działanie epokowych wynalazków, takich jak śruba Archimedesa czy fontanna Herona. Na wystawie można m.in. zbudować tamy i przyjrzeć się możliwościom hydrotechnicznym.

Lokalizacja

Kategorie

Informacje

Województwo: pomorskie
Adres: aleja Zwycięstwa 96/98, 81-4 51 Gdynia

Strona: https://experyment.gdynia.pl/
Wstęp:
płatny

 

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że w Centrum Nauki Experyment można wypróbować symulator funkcjonowania portu: wprowadzić prawidłowo statki do basenu, bezkolizyjnie przycumować i zadbać o czas całej operacji?

Inne ciekawe miejsca